5 grudnia 2018, Mateusz Tomczak

Battlefield V z aktualizacją i ważnymi nowościami [AKT. 2]

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: EA Battlefield DICE Zwiastuny gier strzelanina, Producenci: EA DICE

Najważniejszą z nowości wydaje się Ostatni Tygrys, czyli nowy wątek fabularny. Co poza tym trafi do Battlefield V w ramach dużej aktualizacji?

Wprawdzie Battlefield V zebrał dość dobre opinie w prasie, ale sami gracze nie są już tak optymistycznie nastawieni i oceniają tę grę dość surowo. Twórcy postępują zgodnie z założeniami i zaczynają rozbudowywać grę poprzez aktualizacje.

Już jutro udostępniona zostanie (na wszystkich platformach docelowych gry) paczka zawierająca bardzo interesujące nowości. Najważniejszą z nich wydaje się Ostatni Tygrys, czyli nowy wątek fabularny, który pozwoli obserwować zmagania z perspektywy członka załogi niemieckiego czołgu Tygrys I.

„Ostatni Tygrys, nowa Opowieść Wojenna dla jednego gracza, pozwoli ci wcielić się w członka załogi niemieckiego czołgu Tygrys I. Czeka cię straceńcza bitwa za sterami niemal niezniszczalnej maszyny bojowej u progu oblężonej Rzeszy.”

Inną z ważniejszych nowości wydaje się Panzerstorm - kolejna mapa do rozgrywki wieloosobowej, którą  przygotowano pod kątem starć ciężkich maszyn. Aktualizacja rozbuduje grę także o poligon treningowy i szereg mniejszych dodatków, między innymi bronie, elementy ekwipunku czy elementy umożliwiające szerszą personalizację postaci i pojazdów.


Więcej informacji o Battlefield V możecie znaleźć w naszej recenzji gry.

AKTUALIZACJA, 04.12.2018

Jak być może zauważyliście, aktualizacja wciąż nie została udostępniona. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Na ostatniej prostej twórcy zdecydowali się bowiem opóźnić jej wydanie. Powodem jest bliżej nieokreślony problem. Nie podano nowego terminu.

AKTUALIZACJA 2, 05.12.2018

Okazuje się, że opóźnienie wydania aktualizacji nie jest duże. Twórcy uporali się z wspominanym problemem w jeden dzień i już dziś łatka trafia w ręce graczy.

Źródło: Battlefield, Battlefield V - twitter

Komentarze

 • LuckyNumber888, #

  https://i.ibb.co/p3mgDv8/a5555.jpg

  Poprawa wydajności ma robić wrażenie 19 vs 68 fps z włączonym RTX.

  https://www.youtube.com/watch?v=-wy45bQe_XA

 • Zwis88, #

  Tylko trzeba będzie się temu przyjrzeć czy zoptymalizowali czy wykastrowali żeby lepiej śmigało

 • KORGAN, #

  Dzięki aktualizacji tytułu za 250zł można wreszcie ukończyć kampanie. Buahahahahaha

 • POSTMAN, #

  Akurat z EA jest teraz dobra alternatywa. Ja se kupiłem abonament Premier na miesiąc pograłęm i zrezygnowałem. Za 60 zł sobie sprawdziłem Fife19 i Battlefield V.

 • Sharimsejn, #

  Przy okazji polecam obejrzeć recenzję od AngryJoeShow poniżej. EA goni DICE z planem wydawniczym i nie mogą wypuścić prawdziwego produktu. Dopóki EA się nie ogarnie to dalej będą powtórki z Battlefront, Mass Effect czy Battlefield V.

  https://www.youtube.com/watch?v=5ZFsTJj4X54

 • Dragonik, #

  No cóż dalej kupujcie na premierę i zamawiajcie preordery.

 • BrumBrumBrum, #

  hehe, widzę że etatowe tchórzo-minusowacze stoją na warcie :) nawet nie napiszą co mają przeciw tchórze.

  co do kupowania w preorderach, 100% racji. z tego co widać, w preorderze nie zyskuje się nic, oprócz nieco wcześniejszego uzyskania swojej kopii co i tak ma marginalne znaczenie w dystrybucji elektronicznej. co gorsza, nawet cena nie jest atrakcyjna. ewentualnie można się stać królikiem doświadczalnym, i w niektórych przypadkach brać udział w testach przedpremierowych. a reszta? czasem jakaś figurka, jakieś książeczki itp. i tak najważniejszy jest tytuł a nie te bezwartościowe dodatki.

 • JanuszJestem, #

  Może wystarczyłoby nie pisać głupot, żeby nie zbierać minusów od wszystkich? Pomyślałeś o tym?

  A co do tematu... nie widzę związku z preorderami a jakością wydanej gry. Gra wyjdzie niezależnie od tego ile osób zamówiło grę w preorderze, bo gra już dawno została sfinansowana i jej zawartość ustalona na samym początku kiedy jeszcze nikt nie wiedział o czym będzie. Błędy się zdarzają zawsze. Każdy kto kiedyś pracował przy produkcji jakiegokolwiek oprogramowania wie, że nie wszystkie błędy da się wyłapać. A część jest tak skomplikowanych, że jak są terminy to w pierwszej kolejności się dotrzymuje terminów w kontrakcie, a potem łata to co nie działa. I to nie jest tak, że kiedyś to się lepiej robiło a dziś to lipa. Kiedyś raz, że tempo wydawnicze było dużo wolniejsze, to po drugie i ważniejsze, projekty są dużo bardziej skomplikowane. No, ale jak tam sobie chcesz, to myśl, że preordery to zło. Jakoś działają od lat w wielu różnych branżach, ale te w grach to pogarszają produkt, bo tak.

 • BrumBrumBrum, #

  eeetam, szkoda że na portalu nie pojawiają się nicki minusowaczy :) po prostu widzę że wstawiają minusy bez względu na użyteczność komentarza.

 • BrumBrumBrum, #

  słabo wam minusowaki idzie, tylko marne -4 :D

 • BrumBrumBrum, #

  brawo, spisujecie się, już -8 :D

 • Satanski, #

  Płacenie za cokolwiek z góry, zmniejsza motywację do pracy, Januszu. Taka ludzka natura

 • JanuszJestem, #

  Chyba u ciebie. Na mnie np działa motywująco, bo wiem, że ktoś darzy mnie zaufaniem, którego nie chce stracić, z myślą o dalszej współpracy. Ale to nijak ma się do tworzenia gier.

  Studio deweloperskie dostało już kasę na produkcję na długo przed tym jak udostępniany jest preorder. Nawet nie sądzę, aby wydawca dzielił się takimi informacjami z deweloperem jak idzie sprzedaż preorderów i że mają gorzej pracować z tego powodu.

  Ale rozumiem twój punkt widzenia, potrzebujesz jakiegoś kozła ofiarnego, jakiegoś wytłumaczenia, coś na co można ponarzekać, niezależnie od tego czy ma to sens czy nie.

 • BrumBrumBrum, #

  to jesteś wyjątkowy :) a minus był niepotrzebny. zaplusowałem was obydwu.

 • JanuszJestem, #

  Całe szczęście nie jestem. Jest więcej takich ludzi, którzy rzetelnie wykonują swoją pracę, a zaufanie biznesowego partnera cieszy, a nie jest powodem do wy*uchania na kasę.

 • BrumBrumBrum, #

  jednak znalazł się minusiak, nawet nic napisać nie umiesz, tylko mysz w dłoń, łapa w dół :D

  właśnie z dokładnie tego powodu nakreślam temat minusowania.

 • stalkerpl, #

  czy kilka lat temu było by to możliwe, czy ktokolwiek by się odważył aby w kampanii grać po stronie nazistowskich Niemiec, szkoda ze nie pokazali ataku Polaków w Gliwicach gdzie biedni naziści tylko się bronili i tu nie chodzi tylko o grę, tak wybiela się historię

 • vitucky, #

  aktualizację już można ściągać

 • BrumBrumBrum, #

  już lecę, ale nie chce się ściągać. czy do tego jest potrzebna podstawka? :P

 • BrumBrumBrum, #

  hehe, a pójdzie na tym doom ?

 • BrumBrumBrum, #

  a tetris? :D nadal słabo. rekord to -6.

 • BrumBrumBrum, #

  a czy ten BF pójdzie na pentium 3 ?

 • BrumBrumBrum, #

  czy BF jest na tym samym silniku co tomb rider 1 ?

 • Szymon331, #

  Pograłby ale w singla. Niestety na razie trochę drogo.

  Wracam do swoich Kerbali, ciągle nie odwiedziłem Eleoo ;)

 • BrumBrumBrum, #

  nie pisz takich herezji, bo zaraz minusiaki zombiaki się zlezą niczym w majnkraftową noc :D ode mnie masz +

 • meksykanin78, #

  Haha no rewelacja 72 fps w 1080p na grafie za 6 koła.

 • BrumBrumBrum, #

  najwyraźniej RT nie jest dla fanów 140MHz w monitorze :D

 • qwert12, #

  https://www.g2a.com/r/extra-rabaty

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.