7 czerwca 2017, Wojciech Kulik

Battleborn to teraz gra (prawie) Free2Play

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Free2Play Gearbox Software Zwiastuny gier strzelanina MOBA gra sieciowa, Producenci: Gearbox Software

Darmowa wersja gry Battleborn to nieograniczony czasowo dostęp do wszystkich trybów i lokalizacji oraz możliwość zagrania każdym z 30 bohaterów.

Choć ekipa Gearbox Software upiera się przy określeniu „darmowa wersja próbna”, fakty są takie, że Battleborn właśnie stało się praktycznie grą Free2Play. Krótko mówiąc: w ciekawe, choć umiarkowanie ciepło przyjęte połączenie pierwszoosobowej strzelaniny i MOBA twórców Borderlands, można już grać za darmo.

Dlaczego mówimy o prawie pełnym przejściu na Free2Play? Bo choć wciąż można kupić pełną wersję gry, to zupełnie bez opłat możemy pobrać „darmówkę”, która:

 • nie ma ograniczenia czasowego,
 • nie ma limitu poziomów,
 • daje nieograniczony dostęp do wszystkich trybów MP,
 • daje nieograniczony dostęp do wszystkich lokalizacji,
 • pozwala grać każdym z 30 bohaterów.

Tutaj jednak dochodzimy do podstawowego ograniczenia. Jest ono mianowicie takie, że w każdym tygodniu darmowe Battleborn daje dostęp jedynie do 6 losowo wybranych bohaterów z gamy trzydziestki. Drugim ograniczeniem jest brak dostępu do trybu fabularnego.

A co z tymi, którzy kupili już Battleborn wcześniej? Ci otrzymują Status Założyciela, z którym wiąże się szereg nagród w grze: od paczek z przedmiotami, przez bonusy, aż po wizualne dopełnienia bohaterów. 

„Darmowa wersja próbna” gry Battleborn jest obecnie dostępna dla graczy pecetowych (na Steamie) oraz posiadaczy konsoli Xbox One (z abonamentem Xbox Live Gold). Użytkownicy PlayStation 4 muszą poczekać do 13 czerwca (i także posiadać PS Plus). Wypróbujecie?

Źródło: Cenega

Komentarze

 • gormar, #

  Ktoś tutaj w to grał? Jakie wrażenia?

 • Mofixil, #

  Gra jest dosyć przyjemna i ma potencjał ale to wszystko przyćmiewa ogrom problemów technicznych.

  Wnioskując po okropnym lagu, albo matchmaking jest okropny albo bardzo mało serwerów w ogóle funkcjonuje, co jest dosyć zrozumiałe przy takiej ilości graczy.

  Sama gra cierpi też na marną optymalizację, nie wygląda nawet w połowie tak dobrze by framerate spadał w losowych momentach do 40 mimo OSD Afterburnera wskazującego ~30% użycia GTX1070 i 80% na jednym rdzeniu R7 1700.

  Zablokowana konsola w kolejnym tytule na UE3 to kpina, w szczególności gdy weźmiemy pod uwagę jak boleśnie średnie wykonane są ustawienia. Sama gra czasem ma też problemy ze zrozumieniem jak ma działać (np. 1080p w pełnym ekranie jest czasem interpretowane jako 1778x1001).

  Daje tej grze solidne 4/10, ma niewykorzystany potencjał i kilka mniej lub bardziej udanych rozwiązań które ją wyróżniają na tle podobnych gier ale jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia a obecne babole raczej nie zostaną już naprawione.

  Grunt że sprawdzenie tego nie wymaga żadnej inwestycji i jeśli ktoś ma odpowiednio niskie wymagania co do jakości może odnaleźć rozgrywkę na długie godziny. Ja nie jestem w stanie zaakceptować takiego niechlujstwa.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.