11 maja 2019, Wojciech Kulik

AWAY - ambitna gra jak film przyrodniczy

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry PlayStation 4, Tematyka: Zwiastuny gier przygodowa Gry indie

AWAY: The Survival Series to gra, w której wkraczamy w sam środek filmu przyrodniczego, odgrywając w nim główną rolę niezwykłego torbacza.

Programy przyrodnicze mają w sobie coś, co nie pozwala odejść od ekranu. Niezależnie studio Breaking Walls z Montrealu spróbuje wykorzystać ten potencjał, serwując nam grę zainspirowaną takimi właśnie produkcjami. Poznajcie AWAY: The Survival Series.

AWAY: The Survival Series to ambitna, rozwijana od trzech lat przygodówka, w której – jak tłumaczą twórcy – nie tyle wcielamy się w zwierzęta, co „wkraczamy w sam środek filmu przyrodniczego i doświadczamy natury z zupełnie nowej perspektywy”. 

AWAY: The Survival Series screen 1

W grze trafiamy na Ziemię z przyszłości, w której klęski żywiołowe zagrażają wszystkim gatunkom zwierząt. W tych nieprzyjaznych warunkach będzie trzeba znaleźć dla siebie bezpieczne schronienie, w którym ani zła pogoda, ani drapieżniki nie będą stanowić zbyt dużego problemu.

Twórcy przyłożyli się do tego, by świat zachwycał pod względem wizualnym, ale też zdumiewał żywym środowiskiem. Realistycznie starano się też odwzorować lotopałankę karłowatą – ten niezwykły torbacz jest bowiem protagonistą AWAY: The Survival Series.

AWAY: The Survival Series screen 2

Na swojej drodze podczas rozgrywki zawędrujemy do różnorodnych lokalizacji i napotkamy najróżniejsze zwierzęta, które będą żyć własnym życiem i podążać własnymi ścieżkami, ale z którymi będziemy mogli wchodzić w interakcje. 

Gra AWAY: The Survival Series zmierza na PlayStation 4 i pecety. Już wkrótce poznać mamy więcej szczegółów, jak również datę premiery. Na razie możemy zerknąć na zwiastun, który został pokazany światu podczas State of Play…

AWAY: The Survival Series – trailer zapowiadający grę:

Źródło: PlayStation Blog

Komentarze

 • Mario.1984., #

  A teraz wyobraźcie sobie walkę dinozaurów.

 • Massai, #

  Khem... nie trzeba sobue wyobrażać.
  Wystarczy sobie kupic ARK: Survival Evolved, ściągnąć moda pozwalającego grać dinozaurem, podpiąć zestaw do VR i zesrać się z wrażenia, gdy wyleziesz z krzaków prosto na t-rexa ;-)

 • Dudzio993, #

  Mamy mounty, walkę z bossami, zmieniające się warunki atmosferyczne, rozbudowany system poruszania się, biere!

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)