17 lipca 2017, Wojciech Kulik

Ataribox - tak wygląda nowa konsola Atari

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier, Tematyka: Atari Na Topie, Producenci: Atari

Niestety to, co konkretnie zaoferuje Ataribox, wciąż pozostaje zagadką. Informacje na temat konsoli będą pojawiać się stopniowo.

Mija miesiąc od zapowiedzi Ataribox, a więc nowej konsoli do gier firmy Atari. Legendarny producent wreszcie uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje jak urządzenie będzie wyglądać. 

„Naszym celem jest stworzenie czegoś nowego, co pozostanie wierne naszemu dziedzictwu, a jednocześnie atrakcyjne zarówno dla starych, jak i nowych fanów Atari” – zapowiada producent. Stąd też obudowa w stylu retro, poważnie nawiązująca do kultowej 2600, a jednocześnie obsługa kart SD, gniazdo HDMI, złącze Ethernet i cztery porty USB. Konsola będzie dostępna w dwóch wariantach: klasycznym drewnianym oraz nowoczesnym czarno-czerwonym.

Ataribox konsola wygląd

Wygląd wyglądem, a co Ataribox zaoferuje graczom? Niestety odpowiedź na to pytanie jak dotąd nie padła. Jak informuje jednak The Verge, konsola pozwoli zagrać w klasyczne gry (jak Nintendo SNES Mini), ale też obsłuży „współczesne treści”. Nie wiadomo jednak czy chodzi tutaj o odświeżone wersje gier, zupełnie nowe tytuły czy też może jedynie inne materiały multimedialne (np. filmy).

Ataribox konsola porty

„Wiemy, że jesteście głodni informacji o specyfikacji, grach, cenach i datach” – czytamy w komunikacie Atari, ale… „na razie tego nie zdradzamy. Chcemy zrobić to dobrze, więc będziemy dzielili się wieściami etapami, słuchając jednocześnie głosu społeczności”. Zatem, droga społeczności, wypowiedz się.

Źródło: The Verge, Atari

Komentarze

 • Q2hvY2hsaWs7, #

  Jak nie wiadomo co to jest to co tu się wypowiadać?

 • BrumBrumBrum, #

  na razie to marketingowcy robia hype, nic więcej.

 • SadSam, #

  oj ta marketingowa niepewnosc.... coz to zaproukt... wprowadzila mnie w takie podniecenie iz postanowilem zalozyc skarbonke z napisem Atari BOX. Gdyby jednak mialo sie okazac iz to przedsiewziecie bedzie nietrafione, zgromadzone pieniadze wydam na wodke :D

 • Q2hvY2hsaWs7, #

  Myślę, że Twój "Atari BOX" będzie więcej wart niż faktyczny Ataribox.

 • Radical, #

  Fajne te rendery. Niby nowoczesne ale nawiązują do starych atarynek.

 • Zwis88, #

  No ale jak oceniać jak nawet przybliżonej wydajności nie podali, guzik mnie wygląd interesuje, jeśli to ma być do grania w donkey konga albo pacmana w FHD i 60 fps to w ogóle z czym do ludzi, pytanie czy wyjdą jakieś exy na miarę dzisiejszych czasów czy to tylko zabawka dla geeka i sentymenciarza

 • Michał 06, #

  Typowe połaszczenie na kasę, dadzą wam pudełko z rassbery pi i paroma gierkami z podbitą rozdzielczością a głupiemu radość

 • Raider0001, #

  nie mogą dać ARMa bo nintendo już zarezerwowało w Switch, a wszyscy wiemy jak ARM w konsolach wypala: Ouya
  najważniejsze w tym wszystkim że PAD jest na wypasie... oh wait pada tez nie ma

 • PITUCH1, #

  Atari to tylko kaseta i magnetofon i czeeeeekanieeee i czekanieeee i modlitwa czy jakiś rekord nie wyleci i od nowa :P

 • Raider0001, #

  jak chodzisz po podłodze pięty-przodem to jak ma się wczytać w spokoju ?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap