13 lutego 2018, Wojciech Kulik

Wydajne i wygodne NAS-y Asustor AS4000

Kategoria: Komputery Serwery Technologie i Firma Serwery plików NAS, Tematyka: Asustor Sprzęt do firmy, Producenci: Asustor

Wydajne, energooszczędne, wygodne w obsłudze i w pełni funkcjonalne – takie mają być nowe serwery NAS firmy Asustor. Na rynek zmierzają urządzenia z serii AS4000: dwuzatokowy AS4002T i czterozatokowy AS4004T.

Przeprojektowane wnętrze i przeprojektowana powłoka – dla lepszej wydajności i wygodniejszej obsługi. Tak Asustor zapowiada swoje najnowsze serwery NAS, które mają znaleźć zastosowanie w firmach. Co cechuje modele z serii AS4000?

Nowe NAS-y mają magnetyczną ramkę przednią, która chroni urządzenie przed kurzem i pyłem. Tak jak ona, same dyski mają być łatwe w montażu i demontażu – nie trzeba do tego używać śrubokręta, a samej wymiany można dokonać także na włączonym serwerze (Hot Swap).

Sercem każdego z tych nowych serwerów Asustora jest dwurdzeniowy procesor Marvell Armada, który do pomocy ma 2 gigabajty pamięci RAM DDR4-2400. Efektem ma być naturalnie wysoka wydajność. Szybką łączność zapewniać mają z kolei 3 porty: 1x 10GBase-T i 2x Gigabit LAN.

Ofertę producenta zasilają dwa modele: AS4002T i AS4004T, które są wyposażone w te same podzespoły, ale – tak, jak sugerują to nazwy – oddają do dyspozycji odpowiednio dwie i cztery kieszenie na dyski. Premiera odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Entrymedia, Asustor, Anandtech

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.