1 września 2017, Paweł Maziarz

ASUS ROG Strix XG35VQ - potężna zakrzywiona panorama dla graczy

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory, Tematyka: ASUS ASUS ROG FreeSync IFA 2017, Producenci: ASUS

ROG Strix XG35VQ to kolejny przedstawiciel monitorów z serii ROG Strix. Nowy model powinien jednak zainteresować najbardziej wymagających graczy.

Zespół ASUS ROG stale pracuje nad nowszymi, lepszymi monitorami dla graczy. Jedną z takich konstrukcji jest model ROG Strix XG35VQ, który zaprezentowano na targach IFA 2017 w Berlinie.

ROG Strix XG35VQ to 35-calowy zakrzywiony monitor gamingowy o rozdzielczości 3440 x 1440 (21:9), z częstotliwością odświeżania na poziomie 100 Hz i wsparciem dla technologii FreeSync (Adaptive-Sync). Możemy więc liczyć nie tylko na świetną jakość wyświetlanego obrazu, ale też lepszą płynność wyświetlanej animacji i ciekawsze wrażenia z rozgrywki.

Dzięki zastosowaniu matrycy VA, monitor charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia (po 178 stopni), a także dobrym odwzorowaniem barw - 100% pokrycia palety sRGB oraz kontrastem na poziomie 2500:1 i czasem reakcji rzędu 4 ms. Szczytowa jasność panelu to 300 cd/m2, a dodatkowo został on uzupełniony o technologię Extreme Low Motion Blur (stroboskopowe podświetlenie LED).

ASUS ROG Strix XG35VQ

Nie bez znaczenia jest też stylistyka monitora. Producent zastosował tutaj podświetlenie Aura Sync, które można zsynchronizować z dźwiękiem w trakcie gry lub komponentami systemu kompatybilnymi z technologią Aura Sync, jak również z klawiaturami i myszami – co daje użytkownikom nieskończone możliwości personalizacji. Do dyspozycji oddano wyjścia HDMI 2.0, HDMI 1.4 i DisplayPort 1.2, a także złącze audio i hub z dwoma portami USB 3.0.

Cena i termin dostępności modelu ROG Strix XG35VQ pozostaje owiany mgłą tajemnicy.

Źródło: ASUS

Komentarze

 • Blejd, #

  PG35VQ lepszy :)

 • lysycoprobo, #

  mam taki od jakiegoś czasu

 • Konsole Rzondzom, #

  VA i "...zainteresować najbardziej wymagających graczy..."

  To coś Ci gracze nie mierzą zbyt wysoko.

 • Chiny_X, #

  Jak zawsze troluje to tutaj trzeba przyznać mu rację.
  Odemnie +

 • Blejd, #

  Najnowsze panele sa rownie dobre jak ips , a nawet lepsze pod hdr bo maja lepszy kontrast.

 • marcin_kg, #

  Odwzorowanie czerni przede wszystkim. Jeśli ktoś raz przesiądzie się na przyzwoite VA, to nie będzie mógł więcej patrzeć na tę mgłę w IPS.

 • Chiny_X, #

  Mam IPS 27' della i nie mam żadnej mgły...
  A i gra się świetnie.

 • Blejd, #

  Do tego podświetlenie Black Light Bleeding jest koszmarnie denerwujace w ipsach.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.