2 stycznia 2018, Paweł Maziarz

ASUS, HP i Dell szykują laptopy z procesorami Intel Kaby Lake-G

Kategoria: Komputery Laptopy, Tematyka: ASUS intel Dell HP Procesory Intel Intel Kaby Lake, Producenci: ASUS intel Dell HP

Czołowi producenci w tajemnicy opracowują pierwsze laptopy z rewolucyjnymi procesorami. Co z tego wyjdzie? Tego pewnie dowiemy się na targach CES.

Procesory Intel Kaby Lake-G mogą nieźle namieszać na rynku urządzeń mobilnych – otrzymamy nie tylko wydaje CPU, ale też nowoczesne i mocne GPU. Nic więc dziwnego, że takimi konstrukcjami interesują się producenci laptopów. Wiemy, że swoje konstrukcje przygotowują firmy ASUS, Dell i HP.

Nowe jednostki to połączenie procesora Intel Kaby Lake, układu graficznego AMD Vega i pamięci HBM2. Wszystko to zmieszczono na jednym podłożu, co ma sprzyjać budowie wydajnych, a przy tym też kompaktowych konstrukcji – docelowo mają to być laptopy oraz miniaturowe komputerki. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do tego newsa.

Jeżeli śledzicie nasz dział newsów dość często, to wiecie, że w sieci już można znaleźć pierwsze wpisy odnośnie specyfikacji i wydajności układów. To jednak nie koniec rewelacji, bo jeden z użytkowników serwisu Reddit dotarł do informacji odnośnie laptopów z takimi jednostkami.

HP Spectre x360 - Kaby Lake-G

Firma HP planuje wydać model HP Spectre x360 – jak sama nazwa wskazuje, będzie to kompaktowa, konwertowalna konstrukcja. W środku znajdzie się 4-rdzeniowy/8-wątkowy procesor Intel Core i7-8705G z grafiką Radeon RX Vega M GL.

ASUS, HP, Dell - laptopy z Kaby Lake-G

To jednak nie wszystko, bo podobne konstrukcje zobaczymy też w ofercie firm ASUS i Dell (tutaj dokładne modele jeszcze nie zostały ujawnione).

Przed nami targi CES 2018. Można zatem podejrzewać, że część znanych producentów właśnie wtedy zaprezentuje pierwsze konstrukcje z nowymi procesorami Intela. Już nie możemy się doczekać!

Źródło: Reddit

Komentarze

  • Ricarrdos, #

    Widzę, że ich nieźle pogięło w tym HP. Wrzucają do Spectre x360 proca z TDP 100W a spectre x360 z APU R5 2500U lub R7 2700U jak nie było tak nie ma. Nie doczekam się chyba takiego lapka.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.