13 marca 2018, Paweł Maziarz

ASUS Blue Cave - designerski router już dostępny w sprzedaży

Kategoria: Komputery Sieci Routery, Tematyka: ASUS, Producenci: ASUS

Blue Cave szczególnie sprawdzi się w inteligentnym domu. Możemy liczyć nie tylko na świetną wydajność, ale też funkcjonalność i dodatkowe zabezpieczenia.

Firma ASUS wprowadziła do sprzedaży Blue Cave. Nowe urządzenie pokazuje, że można stworzyć wydajny i funkcjonalny router, który będzie wyróżniał się nowoczesną stylistyką.

Blue Cave został stworzony dla wysokiej wydajności oraz zaprojektowany w naprawdę eleganckim stylu. Urządzenie bazuje na dwuzakresowej konstrukcji (4x4), dzięki czemu oferuje przepustowość Wi-Fi nawet na poziomie 2600 Mb/s (producent chwali się nawet o 28% wyższą przepustowością względem innych modeli AC2600). Na obudowie wyprowadzono 4 gigabitowe gniazda LAN, a także port USB 3.0.

Urządzenie bazuje na specjalnie zaprojektowanej płytce drukowanej (o połowę mniejszej od normalnej płytki drukowanej stosowanej w routerach 4x4), natomiast do chłodzenia komponentów wykorzystano specjalne radiatory z powłoką z grafenu. Wewnątrz znalazły się również cztery anteny - trzy pionowe i jedna pozioma, które zapewniają możliwie najlepszą jakość sygnału we wszystkich kierunkach.

ASUS Blue Cave router

ASUS Blue Cave pozwala również śledzić intensywność korzystania z Internetu i odpowiednio ustawić dostępność oraz maksymalny czas korzystania z aplikacji dla każdego użytkownika. Funkcja kontroli rodzicielskiej umożliwia zablokowanie dostępu do aplikacji mobilnych i witryn internetowych określonej kategorii – oraz zastosować te same ustawienia na wszystkich urządzeniach danego członka rodziny – jednocześnie zezwalając na dostęp do reszty zasobów Internetu

ASUS Blue Cave router

To jednak nie koniec rewelacji, bo Blue Cave obsługuje usługi IFTTT i Amazon Alex, dzięki czemu można z łatwością zintegrować go do swojego systemu inteligentnego domu i ułatwić sobie codzienne życie. Dla przykładu użytkownik może powiedzieć do Alexy, aby wyłączyła Wi-Fi w trakcie kolacji rodzinnej dla uniknięcia rozpraszania. Można również skorzystać z IFTTT, aby uzyskać automatyczne powiadomienie przez e-mail, kiedy tylko dzieci wrócą do domu.

ASUS Router - aplikacja

Do zarządzania siecią domową można wykorzystać przeglądarkę internetową – intuicyjny interfejs użytkownika ASUSWRT umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami i ustawieniami routera Blue Cave. Ponadto przewidziano aplikację mobilną ASUS Router, która zawiera opcje sterowania wszystkimi najważniejszymi funkcjami i daje ogólny przegląd aktualnej sytuacji w sieci (jest ona dostępna dla urządzeń działających pod systemami Android i iOS).

ASUS Blue Cave był już prezentowany w ubiegłym roku, ale dopiero niedawno trafił do sprzedaży – ceny kształtują się na poziomie 999 złotych. Zerknijcie jeszcze na prezentację routera.

Źródło: ASUS, inf. własna

Komentarze

 • Kiciulek, #

  Wygląda jak mini pralka ;)

 • mutissj, #

  pójdzie mi na XP?

 • mesjan, #

  Dla niektórych średnica tego otworu może mieć wielkie znaczenie ;)

 • sebmania, #

  łączenie się z internetem nabiera nowego znaczenia.

 • thomasott, #

  You made my day!

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.