11 stycznia 2018, Paweł Maziarz

ASUS Bezel-Free Kit - granie na kilku monitorach będzie jeszcze przyjemniejsze

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory, Tematyka: ASUS CES 2018, Producenci: ASUS

Opracowane nakładki pozwalają zasłonić rozpraszające ramki monitorów. Zestaw zaprezentowany na targach prezentował się znakomicie.

Granie na kilku połączonych monitorach pozwala dostarczyć lepszych wrażeń, ale ma jedną poważną wadę – widoczne ramki monitorów psują wrażenie immersji. Firma ASUS znalazła jednak rozwiązanie tego problemu, a efekty prac zaprezentowano na targach CES w Las Vegas.

Na stanowisku producenta można było przetestować zestaw do grania, w którym zastosowano trzy połączone monitory ASUS ROG Strix XG258Q z nakładkami Bezel-Free Kit.

ASUS Bezel-Free Kit

Zasada działania nakładek jest bardzo prosta – producent zastosował tutaj specjalne soczewki z materiału PMMA, które załamują światło w kierunku ramek monitorów. Co prawda w miejscu nakładek obraz jest lekko przyciemniony (materiał przepuszcza 90% światła), ale i tak pozwala uzyskać lepsze wrażenia z rozgrywki, niż po prostu trzy połączone monitory z widocznymi ramkami.

Warto również wspomnieć, iż nakładki zostały przystosowane do monitorów ułożonych pod kątem 130 stopni (co podobno pozwala uzyskać możliwie najlepsze wrażenia z rozgrywki).

Wersja prezentowana na targach pasuje do modeli ROG Swift PG258Q i Strix XG258Q, ale może zostać dostosowana również do innych modeli. Czy nakładki Bezel-Free Kit trafią do sprzedaży? Tego jeszcze nie wiadomo.

Jak to wygląda w praktyce? Zerknijcie na materiał The Verge.

Źródło: ASUS ROG, The Verge

Komentarze

 • fasterbijacz, #

  Szczerze mówiąc to zajebiście to wygląda

 • Eternal1, #

  Dość proste i dość skuteczne. To się może udać, JEŚLI Asus nie przesadzi z ceną.

 • studionti, #

  Najgorsze są te nieergonomiczne myszy gejmingowe, z przyciskami na boku. Na co to komu? Wystarcza już przycisk za kółkiem, który przełącza ciągle DPI w najmniej oczekiwanym momencie a po restarcie ciągle nie pamięta ustawienia. Badziewia za wysoką cenę. Wolę myszkę optyczną za 30 zł, jest wygodniejsza.

 • supervisor, #

  Przyciski z boku bardzo przydają się ludziom którzy są na tyle inteligentni aby ogarnąć więcej niż dwa przyciski naraz.

 • Finear, #

  >Wolę myszkę optyczną za 30 zł, jest wygodniejsza

  nie każdy lubi używać kiepskiej jakości złomu

 • krzemien95, #

  To chyba od ruskich z bazaru kupiłeś taką myszkę chłopie

 • PITUCH1, #

  stanowcze nie !!!!! looks jak madein china, rozmazany obraz :P
  lustrzanka z pryzmatem :) ot rozwiązanie :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.