22 stycznia 2019, Mateusz Tomczak

Arsenał w Metro Exodus prezentuje się bardzo okazale (będzie też Denuvo)

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Metro Techland Deep Silver DRM 4A Games Zwiastuny gier strzelanina, Producenci: Techland Deep Silver

Można będzie skorzystać z niewielkiej broni ręcznej, strzelb, karabinów, a także broni specjalnych. Mimo tego przetrwanie w świecie Metro Exodus to spore wyzwanie.

Wygląda na to, że producent oraz wydawcy Metro Exodus zaczynają przyśpieszać z kampanią promującą grę. Dla nas oznacza to jedno - zwiększoną dawkę informacji i materiałów wideo. Na najnowszy zwiastun bez wątpienia warto rzucić okiem.

Prezentuje on bowiem arsenał, jakim dysponować będzie główny bohater. Wszyscy czekający na Metro Exodus doskonale wiedzą, że bez broni nie da się zbyt długo przeżyć w niezwykle nieprzyjaznym świecie, jakiego należy się tu spodziewać. I tak, można będzie skorzystać z niewielkiej broni ręcznej, strzelb, karabinów, a także broni specjalnych. Dodając do tego szerokie możliwości modyfikacji można będzie z powodzeniem pomóc bohaterowi w realizacji czekających na niego misji.

„Seria Metro zawsze słynęła z wyjątkowego arsenału gdyż w realiach przedstawionego świata broń bohaterowie muszą wytworzyć sami, korzystając jedynie z dobrze znanych części. Każdy karabin czy pistolet ma być funkcjonalny, ale też dawać możliwości szerokiej customizacji, by gracz mógł dopasować go do swoich potrzeb.”


Będąc już przy omawianej grze warto nadmienić o innych informacjach, jakie ujrzały ostatnio światło dziennie. Okazuje się, że Metro Exodus w wersji PC skorzysta z zabezpieczeń antypirackich Denuvo.

Poza tym twórcy zapowiedzieli, iż możemy spodziewać się kilku zakończeń. Wszystko dlatego, iż swoboda działania i dokonywane podczas rozgrywki wybory będą miały swoje konsekwencje.

Premiera Metro Exodus już 15 lutego. Gra trafi na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Techland Wydawnictwo

Komentarze

 • RockyBalboa, #

  Denuvo nie jest już zadnym wyzwaniem dla grup crakerskich leży i kwiczy.CPY już dawno zamiotło go pod dywan a jak się uprą to i dzień wystarczy jak przy JC:4

  Co do samej gry to na zwiastunach nie wygląda to głupio więc może się okazać wciągającą produkcją czas pokaże.Jednak nie mam zaufania do gier chowających się za zasłoną denuvo
  nie kupię dopuki nie przeczytam co gracze piszą na jej temat.

 • xbk123, #

  "Jednak nie mam zaufania do gier chowających się za zasłoną denuvo nie kupię dopuki nie przeczytam co gracze piszą na jej temat"

  I to jest pozytywny wpływ denuvo na mentalność graczy. Przy grach bez denuvo też powinieneś tak robić.

 • Sharimsejn, #

  Już udowodniono, że denuvo ma wpływ na grę i jej płynność więc nie wydam złamanego grosza.

 • LukisK, #

  Jakby Ci posmarowali chleb gównem to też być wpie**alał jakby powiedzieli że to zdrowe ? tym jest DENUVO gównem na twojej kromce chleba...

 • mesjan, #

  @Janusz Jestem W przeciwieństwie do ciebie pokazuje jakiś dowód a ty dalej w gówno brniesz.

 • Sharimsejn, #

  Jakbyś głąbie obejrzał filmik to miałbyś i specyfikację sprzętu i odpowiedni komentarz, którego trzeba było tylko słuchać oraz patrzeć na to co pokazują. Skończony debil.

 • Sander Cohen, #

  A nie mozna juz zwyczajnie kupic gry bez pie.rzenia o zabezpieczeniach? Gram w gry z denuvo i lata mi co ze mam 1-2 klatki mniej. Gracze PCtowi sami to sprowokowali. Czy to naprawde az taki problem?

 • piotreeeek, #

  Na PC z raytracingiem zapowiada sie masakrator graficzny.

 • kristof080, #

  W filmowych doznaniach....

 • Lara-Croft, #

  Masakrator graficzny z postaciami wyglądającymi jak z dziesięcioletniej gry :D A gameplaye z raytracingiem pokazały, że w tej grze daje tyle co nic.

 • Abigail, #

  Poczekam aż powstanie łatka usuwająca całkowicie Denuvo wtedy kupię, do tego czasu jest Youtube :)

 • mutissj, #

  druga gra z paytracingiem :p

 • pablo11, #

  BF5 miał śladowe ilości RTX i to w sumie w singlu, który większość traktuje jako tutorial, bo jest krótki.

 • Zwis88, #

  Ja nie czaję co się tak niektórzy nadymają na do Deguvno, przecież ktoś kto ma uczciwe zamiary i tak sobie grę kupi i ma gdzieś co tam za zabezpieczenie hula. Czuję że tu masa ludzi pluje krwią bo sobie nie ściągnie, jeszcze najlepiej wersji GOG gdzie nie trzeba nawet cracka kołować

 • RockyBalboa, #

  Zwis88 bzdury gadasz nie chodzi o ściąganie gier bo każda gra z denuvo teraz pada bardzo szybko czasy miesięcy już się skończyły teraz denuvo pada w kilka dni a nawet tego samego dnia od wydania.Tutaj chodzi o to że denuvo to same problemy dla legalnego nabywcy i ludzie nie chcą go w grach i nie ważne że tobie nie przeszkadza jak 10 innym osobom tak.Pamietaj Pirat nigdy nie kupi gry nie ważne czym jest zabezpieczona to i tak zawsze poczeka i zagra za darmochę i nie przeszkadza mu czas oczekiwania bo to jest Mentalność nie liczy się czas a darmocha.
  Więc denuvo nie szkodzi im bo tylko się z tego śmieją a nam legalnym nabywcom a grupy crakerskie mają zabawe w łamanie gier i ot cała filozofia.

 • Zwis88, #

  Dobra, bo mam około 500 gier na Steam, około 50 na Uplay, około 40 gier na Origin itp, nawet nie wiem które mają Deguvno bo z żadna nie miałem problemów

 • mesjan, #

  Ciekaw jestem kiedy posiadanie przez grę denuvo spowoduje zwiększenie jej spiracenia a niżeli by jej nie miała.

 • Chong-li, #

  @mesjan to już się dzieje na targecie grup krakerskich są przede wszystkim gry posiadające Denuvo jako zabezpieczenie.
  Złamanie takiej gry daje chwałę w środowisku scenowym.
  Ci z CPY są wyjątkowo uparci łamią wszystko jak leci bez litości.
  Wydawcy powinni skupić się na robieniu dobrych gier a nie na wdrażaniu coraz to droższych i upierdliwych dla ludzi kupujących gry zabezpieczeń.Wszyscy powinni brać przykład z CD-Project im Denuvo nie potrzebne a produkt i tak się sprzeda,zwróci i jeszcze zarobi na siebie.
  Denuvo jest upierdliwe i widać jak gracze kupujący gry cały czas narzekają na to że dana gra go posiada.Wystarczy poczytać komentarze na steam.

 • JanuszJestem, #

  No i co z tego, że posiada? Jakie problemy ci się objawiły i w jaki sposób jesteś w stanie z taką pewnością oskarżyć denuvo a nie coś innego?

 • CaptainPlanet, #

  @JanuszJestem skoro Denuvo tak bardzo ci nie przeszkadza powinieneś wszystkie swoje komentarze zabezpieczać tym Anti-Tamperem.

  Wszyscy którzy mają problemy z grami przez Denuvo i ci którzy pokazują jak wpływa ono na gry i nie tylko się mylą ponieważ to międzynarodowy globalny spisek.
  Wszyscy się zmówili i każdy edytuje swoje filmy na you tube.


  Dobre sobie....

 • JanuszJestem, #

  Odnoszę wrażenie, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

  Zabezpieczyć komentarz? Denuvo? Jak? Ty nawet nie wiesz jak to zabezpieczenie działa. No chyba, że żarty piszą ci dzieci z przedszkola.

  Ja się zapytałem jasno, o jakie problemu chodzi, skoro jest ich dużo po podaj chociaż jeden i podaj dowód, że to akurat denuvo ten problem powoduje. Póki co widzę tylko nieprofesjonalne testy, którym ciężko zaufać ze względu na brak opisanej metodologii testów.

  Ja nie napisałem, że ktoś sobie edytuje filmiki. Napisałem, że sam mógłbym stworzyć (edytować) taki filmik udowadniający przeciwny stan rzeczy. Ale bez podania metodologii testów, platformy i paru innych ważnych informacji, taki dowód jest podważalny i niewiarygodny.

  Też nie napisałem, że ewentualne problemy z grami z denuvo to spisek. Napisałem, że autor filmiku podesłanego gdzieś powyżej w komentarzu, na który ktoś się powołuje, bardziej wygląda na teorię spiskową niż rzetelne testy. Można odnieść takie wrażenie po jakości i tematach treści zamieszczanych na tym kanale.

  I jeszcze raz powtarzam, nie napisałem, że denuvo jest super i że nie powoduje żadnych problemów. Tylko póki co sam się nie spotkałem z żadnymi a ów dowody mnie nie przekonują, są słabej jakości. Zresztką jedna gra drugiej nie równa, implementacja zabezpieczenia może być różna, lepsza lub gorsza. Trochę jakbyś miał powiedzieć, że wszystkie gry są do dupy, bo jedna czy druga była kiepska.

  No i na koniec poproszę w końcu jakiś przykład, konkretnego problemu, z którym się spotkałeś, i czemu twierdzisz, że to denuvo go powoduje. Chyba nie proszę o za wiele...

 • Juan Sanchez Villa-Lobos Ramir, #

  JanuszJestem twoje teksty są bardzo profesjonalne jesteś prawdziwym profesjonalistą w pisaniu komentarzy mam nadzieje że niedługo napiszesz komentarz na całą stronę z kilkoma rozdziałami.

 • JanuszJestem, #

  Męczące musi być tak się przełączać między kontami, żeby zminusować każdy kolejny mój komentarz...

 • kristof080, #

  Ruski Fallout z lepsza grafika.

 • Lara-Croft, #

  I małymi mapkami.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)