19 maja 2017, Mateusz Tomczak

Apple szykuje zmiany - będziemy płacić w złotówkach

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne, Tematyka: Apple Apple iOS, Producenci: Apple

W App Store, iTunes Store, iBooks Store, Apple Music oraz iCloud lada dzień pojawią się ceny w złotówkach.

Produkty z logo Apple dostępne są w Polsce od wielu lat. Chociaż za same urządzenia płacimy w złotówkach, wszelkiej maści oprogramowanie oferowane jest w euro. Lada dzień ma się to zmienić.

Jakiś czas temu producent informował o tym deweloperów, teraz rozsyła wiadomości do samych użytkowników. W kilku krajach ameryki Południowej porzucone zostaną dolary, a w wybranych państwa Europy zdecydowano się na odejście od euro. W każdym przypadku będzie wiązało się to z przejściem na lokalną walutę.

Zmiany dotyczą App Store, iTunes Store, iBooks Store, Apple Music oraz iCloud. Efekty mają być widoczne w ciągu 7 - 10 dni. Jeśli chodzi natomiast o metody płatności, tutaj wszystko zostaje po staremu.

App Store zmiana cen

Widać zatem, że w złotówkach płacić będziemy nie tylko za aplikacje i gry (oraz dodatkowe ich zawartości), ale i usługi. Oczywiście najbardziej interesująca będzie kwestia tego, jaki przelicznik zostanie zastosowany.

Wygląda na to, że przynajmniej w przypadku aplikacji zależy to od poszczególnych progów cenowych. Poniższa tabela zdradza, że za najtańsze z nich zapłacimy 4,99 złotych (w przypadku cen alternatywnych będzie to 1,99 złotych).

Apple ceny aplikacji

Źródło: Apple, BetaNews

Komentarze

 • deel77, #

  No ładnie im działają kalkulatory.

 • hex3n, #

  Szok! Apple jak wszystkie pozostałe firmy z USA od 2004 wrzucały Polskę do jednego worka z całą UE. Może Steam też pójdzie tą drogą?

 • Fanaticous, #

  Przecież ceny na steam są wysokie. Lepiej poszukać na jakiś innych zagranicznych portalach lub u rodzimych wydawców.

 • Franz, #

  Są wysokie poza promocjami, ale w czasie promocji często bywają naprawdę dobre ceny, sporo niższe niż te w sklepach na wersje pudełkowe.

  Zdarzało mi się już kupować gry na Steam w czasie promocji z kompletem wszystkich dodatków taniej niż podstawowa wersja gry w sklepach stacjonarnych, czy internetowych.

 • Cepheus119, #

  Błąd w tytule, jest "będziemy płacić w złotówkach", powinno być "będziemy płacić w setkach złotych" ;))

 • shadowman333, #

  Aktualizacja: wiemy jaki przelicznik zostanie zastosowany - niekorzystny.

 • GrUbY95, #

  valve twój ruch

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.