14 lutego 2018, Wojciech Kulik

Apple Music - polscy studenci płacą połowę

Kategoria: Mobile Ciekawostki Internet, Tematyka: Apple Strumieniowanie muzyki, Producenci: Apple

Dobra zmiana w usłudze Apple Music. (Nie tylko) polscy studenci wreszcie będą mogli skorzystać z niej za połowę ceny, czyli za 9,99 zł miesięcznie. Tym samym jej cennik został zrównany z tym, jaki oferuje Spotify Premium.

Choć niekwestionowanym liderem w sektorze strumieniowania muzyki pozostaje Spotify, Apple robi wiele, by go gonić. Po dynamicznym poszerzaniu swojego katalogu gigant z Cupertino postanowił zawalczyć o serca studentów.

Do tej pory studenci za Spotify Premium płacili tylko 9,99 zł miesięcznie, ale już za Apple Music – standardowo dwie dyszki. Z 50-procentowej zniżki skorzystać mogli wyłącznie kształcący się słuchacze ze Stanów Zjednoczonych i kilku europejskich krajów. Aż do teraz.

Teraz bowiem Apple ogłosiło, że usługa za połowę ceny będzie dostępna także dla studentów z około 80 kolejnych krajów – między innymi z Izraela, Portugalii i… Polski. Oczywiście nikt nie uwierzy wam na słowo – do weryfikacji należy wykorzystać studencki adres mailowy.

Tym samym cenniki usług Apple Music i Spotify Premium w Polsce się zrównały: standardowy abonament kosztuje 19,99 zł, studencki – 9,99 zł, a rodzinny – 29,99 zł. Amerykanie oferują za to 3-miesięczny okres próbny, podczas gdy Szwedzi tylko 30-dniowy. Ci drudzy natomiast często organizują promocje.

Apple Music cennik

Dobrze widzieć, że realnie ma się wybór!

Źródło: Engadget

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.