21 maja 2019, Paweł Maziarz

Apple odświeża MacBooki Pro - nowa klawiatura i wydajniejsze procesory

Kategoria: Komputery Laptopy Technologie i Firma, Tematyka: Apple Apple MacBook Sprzęt do firmy, Producenci: Apple

Nowe modele mają być wolne od wad związanych z klawiaturą, a przy tym oferować jeszcze lepszą wydajność. Apple chwali się najwydajniejszym MacBookiem w historii firmy.

Firma Apple odświeżyła ofertę laptopów MacBook Pro o nowe procesory Intel Core 8. i 9. generacji. Klienci mają teraz do wyboru także konfigurację z topowym, 8-rdzeniowym procesorem Core i9, która obejmuje miano najwydajniejszej konstrukcji w historii producenta.

Odświeżeniu uległ 15-calowy model oraz 13-calowy w wersji z paskiem Touch Bar (wersja bez tego dodatku pozostała niezmieniona). Producent zastosował nową klawiaturę motylkową, która ma być wolna o wad znanych z poprzednich konstrukcji. Pozostałe, zewnętrzne elementy laptopów nie uległy zmianie.

Nowe, wydajniejsze procesory

Wersja 13-calowa została wzbogacona o wydajniejszy, 4-rdzeniowy/8-wątkowy układ Core i5 z grafiką Intel Iris Plus Graphics 655 (z opcją zmiany na 4-rdzeniowy/8-wątkowy Core i7). Dodatkowo przewidziano 8 GB pamięci LPDDR3-2133 (z możliwością rozszerzenia do 16 GB) oraz dysk SSD o pojemności 256 lub 512 GB (z opcją rozszerzenia do 2 TB).

Jeżeli chodzi o wersję 15-calową, dostępne konfiguracje obejmują 6-rdzeniowy/12-wątkowy Core i7-9750H lub 8-rdzeniowy/16-wątkowy Core i9-9880H (z opcją zmiany na Core i9-9980HK). Oprócz tego przewidziano 16 GB pamięci DDR4-2400 (z możliwością rozszerzenia do 32 GB), kartę graficzną AMD Radeon Pro 555X lub 560X i SSD o pojemności 256 lub 512 GB (opcjonalnie nawet do 4 TB).

Apple MacBook Pro 15

Producent chwali się, że konfiguracja z 8-rdzeniowym procesorem jest nawet dwukrotnie wydajniejsza niż 13-calowy model z 4-rdzeniowym procesorem i nawet o 40% wydajniejsza niż 15-calowy model z 6-rdzeniowym procesorem. Zmiany powinni odczuć profesjonaliści, którzy korzystają z oprogramowania potrafiącego wykorzystać potencjał wielu wątków. Miejmy nadzieję, że topowa konfiguracja nie będzie tak gorąca, jak początkowo była wcześniejsza edycja.

Ceny i dostępność

Nowe laptopy oferują wydajniejsze podzespoły, ale są dostępne w niezmienionej cenie – podstawowa konfiguracja nowego MacBooka Pro 13 została wyceniona na 8999 złotych, natomiast MacBook Pro 15 na 11 999 złotych. Klienci tradycyjnie mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne: szarą i gwiezdną szarość.

Źródło: Apple

Komentarze

 • AmigaPPC, #

  Najwydajniejszy do momentu rozgrzania, czyli jakieś 5 minut.

 • jarekzon, #

  Wzorowy przykład dymania ludzi na kasie.

 • Kenjiro, #

  Tylko, że przy tych cenach to nawet fani chwilę się zastanowią widząc podobną technicznie konkurencję w dwukrotnie niższej cenie.

 • Dudi4Fr, #

  Czekam na testy modelu z i9-9980HK, ciekawe czy ten procek wytrzyma chociaż 30 sekund w turbo podczas obciążenia.

  Nawet Intel przyznał że nowe i9 są przewidziane dla grubych laptopów z bardzo dobrym chłodzeniem. Nie ma możliwości żeby 8c/16t z boostem 5.0 mógł mieć TDP na poziomie 45W

 • Eternal1, #

  Apple odświeża MacBooki Pro - nowa klawiatura i znów dziurawe procesory

  Poprawiłem.

 • ECRYGIGS, #

  I po wyłączeniu HT 40% mniejsza wydajność po załataniu.

 • Dragonik, #

  Apple przecież łamie prawa fizyki swoim emejzingiem i te procesory będą chłodne jak antarktyda:D

 • DragonRed, #

  Apple pięknie się dobrać z Intelem.Wspaniale do siebie pasują akurat najlepszy produkt w ofercie z największą ilością -Backdoorów-.Nie ma to jak cieszyć się po zakupie takiego urządzenia jak po przyjściu na świat dziecka.Oczywiście dla wybranych czyli tych , którzy myślą , że posiadanie kasy do wszystko.
  Póki na ziemi nie będzie pełnej demokracji i każdy będzie ze sobą dobrze żył to będą takie sytuacje jak ta co ludzie po zakupie takich pudełek myślą , że złapali pana Boga za uszy.
  Tylko trzeba pamiętać o tym , że to co kupujemy i co posiadamy mówi także wiele o takiej osobie.

 • rlistek, #

  Chyba ci się kompleksy odezwały.

 • AmigaPPC, #

  Nie, Kolega jest jednym z tych myślących logicznie.

 • rlistek, #

  Co jest logicznego w zakładaniu, że jak ktoś kupuje droższy komputer to ma się z niego cieszyć niczym z narodzin dziecka, w domyśla sugerując, że tylko biedni ludzie się potrafią cieszyć z "ważnych rzeczy", a każdy kto kupuje lepsze rzeczy niż te na które on może sobie pozwolić to gość który się jara tylko "tym co ma"?
  To jest dosłownie podręcznikowy przykład kompleksów.

 • DragonRed, #

  Apple pięknie się dobrał z Intelem.Wspaniale do siebie pasują akurat najlepszy produkt w ofercie z największą ilością -Backdoorów-.Nie ma to jak cieszyć się po zakupie takiego urządzenia jak po przyjściu na świat dziecka.Oczywiście dla wybranych czyli tych , którzy myślą , że posiadanie kasy do wszystko.
  Póki na ziemi nie będzie pełnej demokracji i każdy będzie ze sobą dobrze żył to będą takie sytuacje jak ta co ludzie po zakupie takich pudełek myślą , że złapali pana Boga za uszy.
  Tylko trzeba pamiętać o tym , że to co kupujemy i co posiadamy mówi także wiele o takiej osobie.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)