6 kwietnia 2018, Wojciech Kulik

Nowy Mac Pro dopiero w 2019, ale (podobno) warto czekać

Kategoria: Komputery Technologie i Firma, Tematyka: Apple Sprzęt do firmy, Producenci: Apple

Firma Apple zapowiedziała, że w 2019 roku na rynku zadebiutuje zupełnie nowa wersja jej komputera dla profesjonalistów. Mac Pro (2019) ma być optymalnym sprzętem dla wymagających, ale na razie nie znamy żadnych konkretów.

Już w ubiegłym roku mówiło się, że nadciąga nowy Mac Pro. Nie zobaczyliśmy go jednak aż do grudnia i w tym roku również go nie zobaczymy. Firma Apple zapowiedziała jednak, że faktycznie trwają nad nim prace, ale ich efekty zostaną zaprezentowane dopiero w 2019 roku.

Projekt Apple Mac Pro 2019 - komputer wyższej klasy

Przedstawiciel firmy Apple w rozmowie z serwisem TechCrunch zdradził, że w przyszłym roku pojawi się zupełnie nowy Mac Pro i że słowo „zupełnie” jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Podobno profesjonalni użytkownicy doczekają się komputera zaprojektowanego z myślą o ich potrzebach i preferencjach.

Wiadomo, że nowy Mac Pro będzie miał modułową konstrukcję i że będzie przystosowany do bezproblemowej współpracy z innymi urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem na obudowach, ale Apple na razie nie chce zdradzać żadnych szczegółów. 

Więcej nie wiadomo niż wiadomo

Wiadomo też oczywiście, że będzie to komputer z najwyższej półki, ma bowiem spełniać rozmaite wymagania profesjonalistów. Temat ten bada aktualnie specjalny zespół Pro Workflow Team, ale – raz jeszcze – szczegóły nie są znane.

Dodajmy na koniec, że przyszłoroczny Mac Pro będzie pierwszą nową wersją tego komputera od 2013 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała „tuba”, budząca skrajne emocje. 

Źródło: Digital Trends, TechCrunch

Komentarze

 • axelbest, #

  Już to widzę:
  - cena ... minimalnie 20 000 zł - bo nawet obecne konfiguracje kosztują prawie tyle, więc trzeba podnieść cenę tak jak przy iphone'ach (bodajże do 6k dochodziły)

  - porty: 0 usb 2/3, 0 hdmi. 6 thunderboltów/czy tam usb-c i powinno starczyć. Żadnego mini-jacka, żadnego ethernetu (bo wifi będzie w hooy mocne)

  - karta graficzna: jakiś radeonik, którego każda nvidia 1080 zjada na śniadanie

  - ram: 16gb - za drugie tyle będzie trzeba dopłacić z ~5k

  - dysk 512gb ssd na nvme.

  Średnia cena będzie oscylować w granicach 26-ciu tysięcy zł, albo i więcej, bo polska dystrybucja narzuci sobie srogie marże... (bo kryzys... bo ropa... bo dolar... do kurs franka.... bo wojna w palestynie... bo steve jobs tak chciał).

  Jednym słowem, za taką samą cenę złożymy super kompa, zostanie nam jeszcze drugie tyle, aby kupić nawet porządny samochód.

 • Finear, #

  >Jednym słowem, za taką samą cenę złożymy super kompa, zostanie nam jeszcze drugie tyle, aby kupić nawet porządny samochód.

  bzdura
  ostatni imac pro (2017) zlożony na własna reke kosztuje całe 300$ mniej wiec fajny samochód sobie za tysiaka kupisz
  a troche rozsądniejsza konfiguracja też niewiele mniej

  i podobnie było przy ostatnim mac'u pro to była bardzo dobra propozycja cenowa, w tym momencie oczywiscie nie robi wrażenia

 • r_e_s_e_t, #

  Takie pradawne Xeon'y E5 v1 można kupić za kilka stówek. Tyle dobrze, że przynajmniej jest tam DDR3 i SATA3. XD

 • Finear, #

  nie twierdze że start mac pro jest teraz w jakikolwiek sposób wart swojej ceny

 • Ethanar, #

  Jednym słowem nie masz pojęcia o tym co to za komputer i do czego służy...

 • sceri, #

  Profesjonalni użytkownicy już mają w czym wybierać: stacje robocze HP Z, Dell Precision, a nawet Lenovo ThinkStation oferują dużo więcej niż Apple.
  Wystarczy spojrzeć na możliwości topowej stacji HP Z8 G4, aby zobaczyć jak daleko odbiega możliwościami i wydajnością od Maców.

 • r_e_s_e_t, #

  Mac pro zazwyczaj jest kilka epok w plecy, a na ich stronie opisują 5-letnie procki jako niesamowitą technologię. Trudno racjonalnie uzasadnić kupowanie WS od Apple.

 • Dragonik, #

  Tyle że w HP nie ma odpowiedniego znaczka

 • xchaotic, #

  'stary' Mac Pro Intel Xeon E5 3,0 GHz, ECC DDR3 16 GB, SSD 256 GB 19000PLN, to nie jest 300PLN drozej.

 • r_e_s_e_t, #

  I to jeszcze z takimi reliktami, jak DDR3 1066MHz. Ciekawe, czy to SSD jest modelem SATA2.

 • Blackshadow, #

  News o tym że nic nie wiadomo. Super

 • Cleaner_1980, #

  ale fani już przebierają nóżkami, żeby stanąć w kolejce :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)