12 maja 2019, Mateusz Tomczak

Apex Legends może trafić na urządzenia mobilne

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry mobilne Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: EA Respawn Entertainment gra sieciowa, Producenci: EA Respawn Entertainment

Gry oferujące rozgrywkę w formule battle royale nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Z Apex Legends nie jest inaczej, EA chce wycisnąć z tego tytułu jeszcze więcej.

Nie jest tajemnicą, że w dobie ogromnej popularności urządzeń mobilnych twórcy gier zarabiają wielkie pieniądze na tytułach dedykowanym systemom Google Android i Apple iOS. Oczywiście o ile te zgromadzą większą bazę graczy. Apex Legends miałoby na to szanse.

Premiera Apex Legends odbyła się początku lutego i odbiła się naprawdę szerszym echem. Twórcy bardzo szybko pochwalili się zdobyciem 50 mln graczy (to najszybciej rozwijająca się produkcja spod skrzydeł EA) i zaczęli snuć plany co do dalszego rozwoju gry. Tak ambitne, że prace nad nowym Titanfall zostały odłożone. Czego spodziewać się poza nowymi elementami w grze?

EA potwierdziło, iż chciałoby wprowadzić Apex Legends na rynek chiński. Jeszcze ważniejsze z biznesowego punktu widzenia są jednak ambicje przygotowania mobilnej odsłony Apex Legends. Nieoficjalnie mówi się, iż miałaby ona pojawić się jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że na ten moment Apex Legends obecne jest na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.


Źródło: ea, dualshockers, Apex Legends

Komentarze

  • Sharimsejn, #

    Apex przez ociąganie się z fixami zwłaszcza połączenia z ich serverami oraz słabym nowym kontentem jest już tylko cieniem. Pograłem trochę ale ciągłe wyrzucanie mnie lub członków mojej drużyny przez dłuższy czas odepchnęło mnie od gry. Jak spojrzeć na twicha to jeśli shroud nie streamuje Apexa to jest tam mało oglądających raczej w porównaniu do 100 tys.- 200 tys. jakich były jeszcze nie tak dawno temu.

  • Yaceek, #

    Było 200 tysięcy, bo za to zapłacili panowie z EA. Weszli na twitcha, rozdali masę pieniędzy streamerom i tak wyglądała ich reklama. Kontrakty się pokończyły to i streamerzy odeszli.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)