6 sierpnia 2018, Mateusz Tomczak

Android 9 Pie - poznaliśmy oficjalną nazwę nowej wersji systemu

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne, Tematyka: Google Google Android Na Topie Aktualizacja Androida, Producenci: Google

Google ujawniło skrywaną cały czas tajemnicę. Najnowsza wersja najpopularniejszego systemu na urządzenia mobilne nosi nazwę Android 9 Pie. Aktualizacja rusza już dziś.

Niektórym wyda się to zapewne śmieszne, ale najważniejszą wiadomością ze świata mobile jest dziś ujawnienie pełnej nazwy nowej wersji systemu Google Android. Na wybrane smartfony trafi Android 9 Pie.

Producent zapowiedział nową wersję systemu jeszcze w maju, podczas konferencji Google I/O. Swoim zwyczajem omówił nowe funkcje, ale nie podał daty premiery oraz pełnej nazwy. Do tej pory posługiwano się określeniami Android 9 lub Android P. Ostatecznie na rynku pojawia się Android 9 Pie. Nazwa, podobnie jak poprzednie, związana jest ze słodkimi smakołykami.

Android 9 Pie premiera i start aktualizacji

Jednocześnie właśnie dziś rozpoczyna się proces wdrażania aktualizacji. Nie będzie zaskoczeniem, iż w pierwszej kolejności dotyczy to smartfonów Google - Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2 oraz Google Pixel 2 XL.

Android 9 Pie

Następne w kolejności będą smartfony innych producentów, które również załapały się do beta testów tej wersji systemu - Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6 oraz Essential PH‑1.

Właściciele innych smartfonów będą musieli czekać na zapowiedzi poszczególnych producentów. Nie jest jednak tajemnicą, że (podobnie jak w przypadku poprzednich wersji systemu) aktualizacja zawita jedynie na nowsze i przede wszystkim droższe modele. Można przypuszczać, że tutaj Android 9 Pie zacznie być wdrażany dopiero w przyszłym roku.

Jeśli jesteście zainteresowani nie nazwą, ale nowymi funkcjami to zapraszamy do naszej wcześniejszej publikacji.

Źródło: android

Komentarze

 • cosby, #

  Pie... Android ??? Jaka trafna nazwa :)

 • Danketch, #

  https://tinyurl.com/yc5x7wh2 ;-)

 • Wasek, #

  Idealny GIF jak wyjdzie jakiś bug. :)

 • blebleble, #

  Jakie to brzydkie.

 • krzemien95, #

  I milion innych starszych wersji androida :D Chyba najbardziej "rozczłonkowany" system na świecie :D

 • Kropeczka, #

  A jakie to te nowe funkcje ???
  Kolega wcześniej zapewne do Pudelka pisywał..

 • krystianbog, #

  Po cichu liczyłem na "Pieróg" ...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.