30 stycznia 2018, Mateusz Tomczak

Android 8.0 Oreo dla Xiaomi Mi A1 udostępniony (raz jeszcze)

Kategoria: Mobile Telefony Systemy operacyjne Smartfony, Tematyka: Google Android Xiaomi Aktualizacja Androida Android 8 Chińskie telefony, Producenci: Xiaomi

Xiaomi Mi A1 otrzymał Androida 8.0 Oreo jeszcze przed końcem zeszłego roku. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planami, przez co aktualizacja była wstrzymywana już dwukrotnie. Tym razem ma być wolna od błędów.

Nie da się ukryć, że Xiaomi Mi A1 to smartfon bardzo interesujący, być może nawet jeden z najlepszych w swoim przedziale cenowym. Dzięki przynależności do programu Android One punktować miał dodatkowo szybki aktualizacjami systemu, ale okazuje się, że kwestia ta wypada gorzej niż oczekiwano.

Owszem, aktualizacja wprowadzająca Androida 8.0 Oreo pojawiła się jeszcze przed końcem zeszłego roku, ale co z tego, skoro była już dwukrotnie wstrzymywana. Użytkownicy skarżyli się na dużą liczbę błędów, z których niektóre były naprawdę dokuczliwe. Chodziło przede wszystkim o szybki spadek poziomu baterii przy aktywnym Bluetooth, zawieszającą się aplikację aparatu czy znaczący spadek skuteczności czytnika linii papilarnych.

Wedle wydanego teraz komunikatu, wszystkie te problemy (oraz inne) zostały wyeliminowane. Aktualizacja rusza zatem raz jeszcze. To już trzecie podejście i miejmy nadzieję, że ostatnie.

Android 8.0 Oreo dla Xiaomi Mi A1

Jeśli chcecie dowiedzieć się o smartfonie czegoś więcej, zajrzyjcie do naszych testów.

Źródło: mi

Komentarze

 • Hedrox, #

  Jaka jest teraz dokładna wersja Androida dla Xiaomi Mi5S?

 • jacy4, #

  Według miuipolska jest to wersja 7.0

 • kombajn, #

  Mi5s ma system w wersji 9 o numerze kompilacji 8.1.25. Wersja Androida to akurat na Xiaomi jest mało ważna.

 • Raider0001, #

  to jest najlepsza wymówka do prac nad nowym androidem jaką wymyślili, a później reklamuje się Mi A1 z Oreo tak dla zachęty

 • TruGeek, #

  Narzeczona ma ten telefon i narzeka na ciągłe wywalanie się aplikacji i nie lagi lecz zawiechy, które blokują cały telefon i trzeba poczekać z 10min aby sie zresetował... ciekawe czy to coś pomoże xd

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.