8 października 2018, Paweł Maziarz

AMD Dynamic Local Mode - funkcja usprawni wydajność procesorów Ryzen Threadripper WX

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory, Tematyka: Procesory AMD AMD AMD Ryzen Threadripper, Producenci: AMD

Tryb Dynamic Local Mode zostanie udostępniony wraz z nową wersją narzędzia Ryzen Master. Użytkownicy mogą liczyć na dodatkowy wzrost wydajności.

Procesory AMD Ryzen Threadripper należą do najwydajniejszych układów dostępnych na rynku. Niebawem producent udostępni nową wersję narzędzia Ryzen Master, która pozwoli usprawnić wydajność modeli WX w najbardziej wymagających scenariuszach.

Nowa wersja narzędzia otrzyma tryb Dynamic Local Mode, który pozwoli zoptymalizować działanie aplikacji tak, aby najbardziej wymagające obliczeniowo wątki były za każdym razem realizowane przez rdzenie z bezpośrednim dostępem do pamięci.

AMD Ryzen Threadripper - schemat

Dzięki temu oprogramowanie preferujące szybszy dostęp do RAM automatycznie go otrzyma bez wpływu na działanie programów, które są bardziej zależne od liczby dostępnych rdzeni.

AMD Ryzen Threadripper - Dynamic Local Mode wydajność

Według testów producenta, przełączenie się w tryb Dynamic Local Mode pozwoli zwiększyć wydajność nawet o 10 – 47%.

AMD Ryzen Master

Nowa wersja Ryzen Master zostanie udostępniona 29 października. Funkcja Dynamic Local Mode będzie działać z 24-rdzeniowym modelem Ryzen Threadripper 2970WX i 32-rdzeniowym Ryzen Threadripper 2990WX (pierwszy dopiero ma trafić do sprzedaży, natomiast drugi już jest dostępny).

Źródło: AMD

Komentarze

 • sn00p, #
 • Rantarus, #

  34 rdzenie 64 wątki :)
  To musi kosztować.
  Dla serwerowni czy Data-labów to nie jest kosmiczna cena :)

 • Balrogos, #

  Tak tylko zauważ ze testy byly robione w grach :) czyli procesory sa skierowane dla graczy miedzy innymi

 • BrumBrumBrum, #

  lepiej żeby taki gracz kupił TH, niż sukał na siłę platformy typu dual CPU Ryzen, bo takich nie ma, albo kupował mobo serwerowe 2x Epyc. kto bogatemu zabroni? :D

  btw. kiedyś zanim oddałem pewien serwer do eksploatacji, to się świetnie na nim grało w Doom1 :D

 • deseczka, #

  No ja nie wydałem tyle na kompa przez 10 lat w sumie, a mam w tym czasie już 3 procek i grafikę, 2 płytę i kilka innych rzeczy. Tak wiem wiem na ultra to tylko w Mario sobie mogę pograć :-P

 • franiux, #

  To jest procesor do pracy a nie do zabawy w gierki. Dla 99% ludzi wystarczy taki R5 2600. A pozostałe 1% wie do czego są takie procesory jak TR.

 • tazik21, #

  a 2000 zł jest dla ciebie dużo?

 • tazik21, #

  oczywiście chodzi mnie o Amerykanina, Niemca, Francuza, Anglika, dla którego ok. 2000 czegoś, to może być jak splunąć. Oczywiście wzoruje się tym, że i u nas są, dla których 2000 zł jest jak splunąć(niby).

 • Betonowy Druid, #

  Ostatnio widzę że 10000zł za PC to juz nikogo specjalnie nie dziwi, 1080ti, do tego dobry proc, trochę RAM, samsung 960 na system + trochę markowej drobnicy i 10k pęka szybko.
  Ceny RTX2080, też specjalnie nie ruszyły nikogo, fajna karta, jak dobra to warto.
  Jak kompy składam po znajomych, to dzieciakowi do grania 7-8k to tak spoko, za to tatusiek ma reaktor za drugie tyle.
  Jak ktoś dorabia po godzinach na zleceniach, to zdarzy się 18-20k. Już nawet nie chce mi się tłumaczyć że CS:GO czy fortnite nie muszą mieć topowego GPU, "bo młody chce streamować, bo koledzy w klasie na youtuba wrzucają, a on też chece", ludzi nie zmusi jak nie chcą.
  Już pierwsze pytania o nowe Threadrippery miałem, to samo o RTXy, nawet jedno z drugim ^^

  Najlepszy przypadek miałem z gościem co kupił taki wymaxowany reaktor i nie miał czasu go włączyć przez 2 miesiące. Zapomniałem mu aktywować windowsa, a minął okres 30 dni, więc się windows pluł.

  Podobnie z cenami nowych iphone, 6k? ... trudno, pac i kupiony.

 • BrumBrumBrum, #

  CPU o takich parametrach u intela jest znacznie droższy.

  jeśli zaś chodzi o funkcję dynamic cośtam, to jest rola systemu operacyjnego. taką funkcjonalność miał solaris.

 • albi37, #

  Oczywiście to nie jest procesor gier, ale nie o to tu chodzi.
  Po prostu AMD jest niekwestionowanym liderem w aplikacjach wielowatkowych. Tą aktualizacją SOFTU, pokazują że Intel zostaje w tyle na każdej plaszczyźnie.
  Po prostu dominacja...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.