10 sierpnia 2017, Paweł Maziarz

AMD Ryzen 5 2500U i Ryzen 7 2700U - mobilne układy dostrzeżone w bazie GFXBench

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory, Tematyka: Procesory AMD AMD APU AMD AMD Ryzen, Producenci: AMD

Producent przygotowuje się do premiery mobilnych Ryzenów - w planach są co najmniej dwa nowe modele, które pojawią się jeszcze w tym kwartale.

Jesteśmy po premierze procesorów AMD Ryzen i Ryzen Threadripper, które mocno namieszały na rynku komputerów stacjonarnych. Producent nie zamierza jednak odpuszczać, bo w planach jest ofensywa na segment mobilny i wydanie modeli Ryzen Mobile. W sieci już można znaleźć pierwsze informacje o nowych jednostkach.

Modele Ryzen Mobile mają zaliczać się do układów APU – znajdziemy tutaj rdzenie oparte o mikroarchitekturę Zen oraz układ graficzny bazujący na nowej architekturze Vega. Według wcześniejszych zapowiedzi producenta, połączenie Zena i Vegi pozwoli uzyskać o 50% wyższą wydajność procesora i o 40% wyższą wydajność układu graficznego, a przy tym zredukować o 50% pobór energii elektrycznej względem 7-ej generacji układów APU „Bristol Ridge” (Excavator + GCN).

AMD Ryzen 5 2500U i Ryzen 7 2700U
Kliknij, aby zobaczyć porównanie procesorów

W bazie benchmarka GFXBench znaleźliśmy dwa nowe układy z nowej serii: Ryzen 5 2500U został wyposażony w 4 rdzenie/8 wątków i układ graficzny Vega 8, natomiast Ryzen 7 2700U w 4 rdzenie/8 wątków i układ graficzny Vega 10. Dokładna specyfikacja procesorów jeszcze nie jest znana, ale dopisek U sugeruje zastosowanie niskonapięciowej konstrukcji i niższy pobór energii elektrycznej.

AMD plany wydawnicze

Procesory Ryzen Mobile mają zadebiutować w trzecim kwartale tego roku. Układy znajdą zastosowanie w najróżniejszych konstrukcjach – począwszy od modeli konwertowalnych, przez ultraprzenośne, a skończywszy na wydajnych modelach zaprojektowanych z myślą o graczach. Już nie możemy się doczekać!

Źródło: AMD, GFXBench, Inven

Komentarze

 • sambaverde, #

  Threadripper w każdym smartfonie i będzie La Revolucion! :D

 • darioz, #

  Nie da rady. Każda bateria wyleciałaby w powietrze po przyciśnięciu przycisku który włącza smartfona!

 • drcocaina, #

  Nie smuć bo pisze jak byk Ryzen Mobile.

 • Zico89, #

  Pro mobile będzie w tym roku? Te tutaj wydaje mi sie ze moga byc brane pod uwage z chłodzeniem pasywntm

 • WhiteDrag0n, #

  Pro mobile w 1 połowie 2018 roku. Czyli być może niemal rok od teraz.

 • drcocaina, #

  Witamy w grze pt.: Painkiller - będzie gorąco jak w piekle :), Mówiłem, że wszystko się rozbije o nowe APU i tu AMD jest już na 100% górą i rynek konsolowy dalej należy do AMD. Taki biznes.

 • Snack3rS7PL, #

  Jeśli się okaże czymś fajnym, to można szykować kasę na fajnego laptopa : ) oby tylko wspierał chociaż tego Windows 8.1

 • Marc1n, #

  Może w końcu ktoś zrobi płytę ITX na czymś takim?

 • sambaverde, #

  Po co, skoro można zrobić płytę ITX pod TR?

 • supercharger, #

  chcemy 8 rdzeni ryzen w czyms podobnym do dell xps 15 lub 2 in 1 13

 • AmigaPPC, #

  Ja bym wolał Zena w Precision a'la m6800.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.