2 lutego 2018, Paweł Maziarz

AMD Ryzen 2000 - jak są oznaczone kompatybilne płyty główne?

Kategoria: Komputery Podzespoły Płyty główne, Tematyka: Procesory AMD AMD Płyty główne AMD AMD Ryzen AMD APU Raven Ridge, Producenci: AMD

Nowe procesory AMD Ryzen są kompatybilne ze starymi płytami głównymi AM4. Zgodne modele mają na pudełku stosowne oznaczenie.

Lada chwila na rynku zadebiutują pierwsze procesory AMD z serii Ryzen 2000, które będą kompatybilne z obecnymi płytami głównymi z podstawką AM4. Producenci rozpoczęli tutaj akcję informacyjną i zaczęli oznaczać swoje płyty stosowną adnotacją.

Na kompatybilnych płytach umieszczono informację „AMD Ryzen Desktop 2000 Ready”. Oznacza ona, że dany model już po wyjęciu z pudełka będzie działać z nowymi procesorami, również jeżeli chodzi o oprogramowanie.

Płyta główna ASRock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac ze stosowną adnotacją na pudełku

Warto zauważyć, że płyty główne AM4 bez takiej informacji również wspierają nowe układy, ale konieczna jest tutaj aktualizacja BIOS-u do najnowszej wersji (część producentów już udostępniła stosowne pliki, ale w niektórych przypadkach trzeba jeszcze trochę poczekać).

Jako pierwsze na rynku zadebiutują układy Ryzen 2000 „Raven Ridge” – ich premiera została zaplanowana na 12 lutego. To jednak nie koniec, bo w kwietniu spodziewamy się premiery odświeżonych jednostek Ryzen 2000 „Pinnacle Ridge”.

Źródło: 99 HONTEN Parts, MSI

Komentarze

 • Gatts-25, #

  Lepiej później niż wcale zwłaszcza ,że kopacze od Monero się uaktywnili.
  Nie mogę już doczekać się testów wersji R5 2400G bo z pewnością zostaną przetestowane z maksymalnie możliwymi ustawieniami pamięci DDR4 jeżeli chodzi o przepustowość i czasy opóźnień.
  Będziemy mieli nowego króla "tanich" zestawów nie licząc pamięci DDR4 ,która w tej chwili znacznie podwyższa cenę całych komputerów.

 • deton24, #

  Tylko że do kopania raczej nie trzeba szybkich pamięci.

 • Megajra, #

  Bez obrazy, zastanawiam się czy istnieje jeszcze jakiś portal na którym Cie nie ma i czy twoje komentarze to coś więcej niż kopiuj wklej z portalu na portal? Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale twoje komentarze zamiast zachęcać(bo mam wrażenie ze taki masz zamiar) do zwrócenia uwagi na dany produkt, są tak nachalne wręcz go obrzydzają. Na jaki portal, w jaki news o AMD bym nie wszedł, zawsze Ty i zawsze praktycznie w kółko to samo.

 • sambaverde, #

  Ciekawe jak to będzie z kompatybilnością starszych płyt głównych AM4 do nowych procesorów, skoro na pudełkach pojawiają się zapewnienia o kompatybilności z nową wersją Ryzen.

 • Megajra, #

  A jak ma być? Każda płyta z podstawką am4(bez względu na chipset) będzie kompatybilna z nowymi procesorami, kwestia wgrania nowego biosu.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.