9 listopada 2018, Paweł Maziarz

Sterowniki dla kart Radeon pod Hitman 2, Battlefield V i Fallout 76

Kategoria: Komputery Podzespoły Oprogramowanie Karty graficzne, Tematyka: AMD Radeon AMD sterowniki Programy do pobrania, Producenci: AMD

Sterowniki graficzne Radeon Software Adrenalin Edition to sporo nowych funkcji, które zainteresują wymagających graczy. Nowa wersja została zoptymalizowana pod kątem gier Hitman 2, Battlefield V i Fallout 76.

Firma AMD udostępniła kolejną aktualizacją sterowników Radeon Software Adrenalin Edition w tym miesiącu. Tym razem skupiono się na wsparciu dla gier Hitman 2, Battlefield V i Fallout 76.

Nowości w sterownikach graficznych AMD Radeon Software Adrenalin Edition 18.11.1 Beta:

 • zoptymalizowano wydajność (w porównaniu do Radeon Software Adrenalin Edition 18.10.2):
  • Hitman 2:
   • do 3% w konfiguracjach z kartą Radeon RX 580 (8 GB) w rozdzielczości 1920 x 1080 px
  • Battlefield V Early Access
   • do 8% w konfiguracjach z kartą Radeon RX Vega 64 (8 GB) w rozdzielczości 1920 x 1080 px
   • do 9% w konfiguracjach z kartą Radeon RX 580 (8 GB) w rozdzielczości 1920 x 1080 px
  • Fallout 76
 • z niestabilnym działaniem gier przy korzystaniu z Radeon Overlay i systemu z najnowszą aktualizacją Windows 10 October 2018 Update
 • z działaniem gry Assassin’s Creed: Origins na konfiguracjach działających pod systemem Windows 7
 • w przekłamaniami wyświetlanego obrazu wody i lawy w grze Wolfenstein II: The New Colossus
 • ze sporadycznymi awariami gry Strange Brigade podczas korzystania DirectX 12

Nowości w sterownikach graficznych AMD Catalyst 13.9 WHQL - Radeon HD 2000 - 4000:

 • rozwiązano dostrzeżone problemy
 • wprowadzono krytyczne poprawki
 • zoptymalizowano wydajność

AMD Catalyst download pobierz drivers sterowniki

Pobierz:

AMD Catalyst download pobierz sterowniki drivers

Rozmiar pliku:

55 - 372 MB


Radeon Software Adrenalin Edition wprowadza zupełnie nową funkcję Radeon Overlay, która jest naturalnym interfejsem obsługi karty graficznej pozwalającym bez wychodzenia z gry dostosowywać rozgrywkę do unikalnych preferencji gracza, a jednocześnie połączyć się z przyjaciółmi w jednym i tym samym miejscu.

AMD Radeon Overlay

Firma AMD ponadto wprowadza mobilną aplikację AMD Link dostępną dla milionów użytkowników systemów iOS i Android. Jest to potężne dopełnienie pakietu oprogramowania działającego na komputerze, ponieważ AMD Link może służyć za drugi ekran do monitoringu działania układu graficznego, uzyskiwania informacji o sprawności systemu, umożliwiania graczom łatwego dzielenia się ich epickimi momentami z rozgrywki i pozostawiania na bieżąco z nowościami AMD.

AMD Radeon Settings

Szereg funkcji takich, jak Radeon Chill, Radeon WattMan, Enhanced Sync i Radeon ReLive, które stanowią rdzenne technologie oprogramowania kart graficznych Radeon, zostało jeszcze dodatkowo ulepszonych i rozwiniętych, aby pozwalały jeszcze lepiej dostosowywać działanie sprzętu i gier. Szczegóły na temat aktualizacji Radeon Software Adrenalin Edition znajdziecie w tym artykule.

Sterowniki Radeon Software Adrenalin Edition są dostępne dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7 i 10 w wersji 64-bit. Dokładne opisy wprowadzonych zmian znajdziecie na tej stronie (wersja dla systemu Windows).

Warto jednak pamiętać, że starsze modele Radeon HD 5000 i HD 6000 są wspierane przez sterowniki Radeon Software 16.2.1 w wersji Beta oraz stare Catalyst 15.7.1 (Windows) lub 15.9 (Linux).

Posiadacze jeszcze starszych kart graficznych - Radeon HD 2000, HD 3000, HD 4000 oraz Radeon HD pod złącze AGP - powinni skorzystać ze specjalnej wersji sterowników 13.9 WHQL (Windows) lub Catalyst 13.1 (Linux), które zostały zoptymalizowane z myślą o maksymalnej wydajności i funkcjonalności.

Źródło: AMD

Komentarze

 • kamilkom, #

  Co ile jest WHQL?

 • Eternal1, #

  "Windows Hardware Quality Labs'.
  Certyfikat jakości laboratoriów Microsoftu. Niegdyś ceniony w branży, dziś raczej wydmuszka i cień dawnej świetności.
  Od momentu kiedy nVidii udało się uzyskać WHQL na sterowniki które potem robiły groźne problemy, zatrzymywały pracę wentylatorów i narażały GPU na przegrzanie renoma tego certyfikatu osłabła. AMD dziś wypuszcza sterowniki WHQL jedynie raz na kwartał, bo to kosztuje i trwa a w większości przypadków jest g.... warte.

  Jedynie w firmach, w HEDT czy serwerach gdzie wymaga się maksymalnej możliwej stabilności, WHQL wciąż jest wymagane i tam sterowniki zarówno AMD jak i nVidii mają WHQL obowiązkowo.

 • hokopl, #

  Czyli co, żadnych wiadomości na temat wczorajszej strzelaniny w Jacksonville?!? No w końcu stało się to podczas turnieju w grze Madden NFL 19

 • -zxc-, #

  zainstalowałem je i jakoś mój S3Virge nie przyspieszył w żadnej grze :]

 • IzZy95, #

  Opłaca mi się instalować je do mojej MSI R9 270? Ponieważ kilka ostatnich sterowników praktycznie powodowało problemy typu wykrzaczanie się sterownika ekranu co 5 minut i ostatnio zaczęło mi wywalać dziwne artefakty pod Windows 10( na Windows 7 wszystko w porządku więc karta jeszcze nie umiera :) )

 • FoxNET, #

  Ja mam R9 380 na Win 10 i po wydaniu Adrenalin Edition zaczęły dziać się dosłownie szopki, co raz zawieszka sterownika ekranu w GTA Online, nie dało się normalnie grać. Inne gry też jakieś mniejsze problemy, ale najbardziej dawały się we znaki w GTA. Skończyło się na tym, że wywaliłem całkowicie soft od karty graficznej i korzystam z wbudowanego sterownika Microsoft (oczywiście w wersji dla mojej karty) i śmiga wszystko znakomicie, zero problemów, zwieszek itp.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.