17 czerwca 2019, Paweł Maziarz

Sterowniki dla kart Radeon z nowymi funkcjami Vulkan API

Kategoria: Komputery Podzespoły Oprogramowanie Karty graficzne, Tematyka: AMD Radeon AMD sterowniki Programy do pobrania, Producenci: AMD

Producent udostępnił nową wersję sterowników Radeon Software Adrenalin 2019 Edition. Tym razem dodano nowe funkcjonalności interfejsu Vulkan.

Firma AMD udostępniła drugą aktualizację sterowników Radeon Software Adrenalin 2019 Edition w tym miesiącu. Tym razem producent skupił się na nowych funkcjonalnościach Vulkan API i poprawie dostrzeżonych błędów.

Nowości w sterownikach graficznych AMD Radeon Software Adrenalin Edition 19.6.2:

 • dodano wsparcie funkcji Vulkan:
  • VK_EXT_host_query_reset
  • VK_EXT_full_screen_exclusive
  • VK_AMD_display_native_hdr
  • VK_EXT_separate_stencil_usage
  • VK_KHR_uniform_buffer_standard_layout
 • rozwiązano dostrzeżone błędy:
  • ze spadkami wydajności w wielu grach przy bezprzewodowym zestawie VR podłączonym do karty graficznej z serii Radeon RX 400 lub Radeon RX 500
  • z wyłączeniem nakładki  Performance Metrics Overlay przy przełączaniu nakładki Radeon Overlay podczas grania
  • z pojawianiem się TDR przy wychodzeniu z niektórych gier korzystających z DirectX 12 i podłączeniu wielu wyświetlaczy w trybie klonowania
  • z zawieszaniem się narzędzia Microsoft PIX, gdy karta graficzna jest podłączona za pomocą technologii AMD XConntect
  • z zawieszaniem gry Crackdown 3 na kartach graficznych z serii Radeon R7 370

Nowości w sterownikach graficznych AMD Catalyst 13.9 WHQL - Radeon HD 2000 - 4000:

 • rozwiązano dostrzeżone problemy
 • wprowadzono krytyczne poprawki
 • zoptymalizowano wydajność

AMD Catalyst download pobierz drivers sterowniki Pobierz: AMD Radeon Software download pobierz sterowniki drivers Rozmiar pliku: 327 - 451 MB

Sterowniki Radeon Software Adrenalin 2019 Edition dodają możliwość transmisji wideo i rozgrywki z PC na urządzenia mobilne i zestawy VR – dzięki nowościom w funkcji Radeon ReLive i mobilnej aplikacji AMD Link gracze mogą korzystać z gier zainstalowanych na swoim komputerze poprzez swoje smartfony, tablety oraz samodzielne zestawy VR.

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition

Dodatkowo wprowadzone nowe funkcje Radeon Advisor. Zarówno nowicjusze jak i zaawansowani gracze mogą skorzystać z automatycznego określania optymalnych ustawień w grze, systemie czy sugestii modernizacji sprzętu.

Radeon Software Adrenalin 2019

W panelu Radeon WattMan znalazły się nowe, dostępne za jednym kliknięciem opcje do automatycznego podkręcania rdzenia graficznego i pamięci, a także do obniżania napięcia prądu zasilającego układ graficzny.

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition

Technologia AMD Radeon FreeSync 2 HDR realizuje teraz automatyczne mapowanie kolorów pozwalając uzyskać lepszy kontrast i szczegółowość na wyświetlaczach obsługujących FreeSync.

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition

Zmiany ustawień w locie z poziomu gry – panel Radeon Overlay pozwala kontrolować wydajność i obraz bez wychodzenia z gry, a do tego można teraz wydawać polecenia głosowe przez aplikację AMD Link. Szczegóły na temat aktualizacji Radeon Software Adrenalin 2019 Edition znajdziecie w tym artykule.

Sterowniki Radeon Software Adrenalin Edition są dostępne dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7 i 10 w wersji 64-bit. Dokładne opisy wprowadzonych zmian znajdziecie na tej stronie (wersja dla systemu Windows).

Warto jednak pamiętać, że starsze modele Radeon HD 5000 i HD 6000 są wspierane przez sterowniki Radeon Software 16.2.1 w wersji Beta oraz stare Catalyst 15.7.1 (Windows) lub 15.9 (Linux).

Posiadacze jeszcze starszych kart graficznych - Radeon HD 2000, HD 3000, HD 4000 oraz Radeon HD pod złącze AGP - powinni skorzystać ze specjalnej wersji sterowników 13.9 WHQL (Windows) lub Catalyst 13.1 (Linux), które zostały zoptymalizowane z myślą o maksymalnej wydajności i funkcjonalności.

Źródło: AMD

Komentarze

 • Kiciulek, #

  Naprawiły tryb pełnoekranowy w aplikacji Netflix na PC :)
  AMD link dalej mi nie działa :( "Usługa niedostępna"

 • leon-san, #

  Jak wiem, że powierzchnia dyskowa jest teraz tania. Oraz, że większość ludzi ma szybkie łącza. Ale 400MB sterowników to lekka przesada.

 • Betonowy Druid, #

  Nvidia to samo, niektóre paczki sterów do drukarek też daleko nie mają, sterowniki do dzwiękówek Creative podobnie i jeszcze można by długo wymieniać. Nie mówiąc o segmencie pro gdzie czasami nie masz opcji pobrania danego narzędzia, czy biosu do urządzenia serwerowego, tylko całe ISO. Albo płytka serwisowa do serwerów HP ^^
  Nagle twój zasobnik na stery waży ponad 1TB, ale tak to jest gdy się stara wyjść do użytkowników i zwolnić ich z myślenia.
  Trzeba władować stery do kilkudziesięciu chipów GPU, biblioteki do kilku ostatnich systemów, dodatkowy soft, aby przypadkiem user nie był narażony na myślenie.

 • PITUCH3, #

  + 15W do TDP :P

 • Geriavit, #

  U mnie Wattman znowu gubi ustawienia po wyłączeniu kompa. W zasadzie nie wiem od kiedy dokładnie ale poprzednia wersja sterowników też już gubiła. Wcześniej nie zwróciłem uwagi.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)