24 maja 2018, Paweł Maziarz

Sterowniki dla kart Radeon pod Ancestors Legacy

Kategoria: Komputery Podzespoły Oprogramowanie Karty graficzne, Tematyka: AMD Radeon AMD sterowniki Programy do pobrania, Producenci: AMD

Sterowniki graficzne Radeon Software Adrenalin Edition to sporo nowych funkcji, które zainteresują wymagających graczy. Nowa wersja została zoptymalizowana pod kątem gry Ancestors Legacy.

Firma AMD udostępniła nową wersję sterowników Radeon Software Adrenalin Edition. Oprócz oficjalnego wsparcia dla systemu Windows 10 April Update i procesoró Ryzen z układem graficznym Vega, producent poprawił też wydajność w grze Ancestors Legacy i rozwiązał dostrzeżone błędy.

Nowości w sterownikach graficznych AMD Radeon Software Adrenalin Edition 18.5.1 Beta

 • dodano wsparcie dla Windows 10 April Update
 • dodano wsparcie dla desktopowych procesorów AMD Ryzen z układami graficznymi Vega
 • dodano wsparcie dla Microsoft PlayReady 3.0 w kartach z serii Radeon RX 400 i Radeon RX 500
 • zwiększono wydajność w grze Ancestors Legacy:
  • do 6% w konfiguracjach z kartą Radeon RX Vega 56 w rozdzielczości 1920 x 1080
  • do 13% w konfiguracjach z kartą Radeon RX 580 (8GB) w rozdzieczości 1920 x 1080
 • rozwiązano problemy:
  • z przywracaniem ustawień HBCC po wybraniu w panelu Radeon Settings opcji “Przywróć do ustawień domyślnych"
  • z wydłużonymi czasami ładowania gry Destiny 2
  • z rozrywaniem obrazu w niektórych grach uruchomionych w trybie pełnoekranowym bezramkowym w aktywnym FreeSync
  • z uszkodzonym odtwarzaniem filmów w Netflix w konfiguracjach z kilkoma kartami Radeon RX 400 i RX 500
  • z przesyłaniem filmów z Radeon ReLive do serwisu Facebook

Nowości w sterownikach graficznych AMD Catalyst 13.9 WHQL - Radeon HD 2000 - 4000:

 • rozwiązano dostrzeżone problemy
 • wprowadzono krytyczne poprawki
 • zoptymalizowano wydajność

AMD Catalyst download pobierz drivers sterowniki

Pobierz:

AMD Catalyst download pobierz sterowniki drivers

Rozmiar pliku:

55 - 372 MB


Radeon Software Adrenalin Edition wprowadza zupełnie nową funkcję Radeon Overlay, która jest naturalnym interfejsem obsługi karty graficznej pozwalającym bez wychodzenia z gry dostosowywać rozgrywkę do unikalnych preferencji gracza, a jednocześnie połączyć się z przyjaciółmi w jednym i tym samym miejscu.

AMD Radeon Overlay

Firma AMD ponadto wprowadza mobilną aplikację AMD Link dostępną dla milionów użytkowników systemów iOS i Android. Jest to potężne dopełnienie pakietu oprogramowania działającego na komputerze, ponieważ AMD Link może służyć za drugi ekran do monitoringu działania układu graficznego, uzyskiwania informacji o sprawności systemu, umożliwiania graczom łatwego dzielenia się ich epickimi momentami z rozgrywki i pozostawiania na bieżąco z nowościami AMD.

AMD Radeon Settings

Szereg funkcji takich, jak Radeon Chill, Radeon WattMan, Enhanced Sync i Radeon ReLive, które stanowią rdzenne technologie oprogramowania kart graficznych Radeon, zostało jeszcze dodatkowo ulepszonych i rozwiniętych, aby pozwalały jeszcze lepiej dostosowywać działanie sprzętu i gier. Szczegóły na temat aktualizacji Radeon Software Adrenalin Edition znajdziecie w tym artykule.

AMD Radeon Project ReSX

Wzrosty wydajności w szeregu gier eSportowych, takich jak: PlayerUnkown’s BattleGrounds, Overwatch i Dota 2 są efektem wdrożenia projektu realizowanego przez deweloperów pakietu Radeon Software o nazwie Project ReSX (Radeon eSports eXperience). W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma AMD współpracowała blisko z twórcami gier nad optymalizacjami w poszczególnych grach, jak i w samym sterowniku dla układów Radeon.

Sterowniki Radeon Software Adrenalin Edition są dostępne dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7 i 10 w wersji 64-bit. Dokładne opisy wprowadzonych zmian znajdziecie na tej stronie (wersja dla systemu Windows).

Warto jednak pamiętać, że starsze modele Radeon HD 5000 i HD 6000 są wspierane przez sterowniki Radeon Software 16.2.1 w wersji Beta oraz stare Catalyst 15.7.1 (Windows) lub 15.9 (Linux).

Posiadacze jeszcze starszych kart graficznych - Radeon HD 2000, HD 3000, HD 4000 oraz Radeon HD pod złącze AGP - powinni skorzystać ze specjalnej wersji sterowników 13.9 WHQL (Windows) lub Catalyst 13.1 (Linux), które zostały zoptymalizowane z myślą o maksymalnej wydajności i funkcjonalności.

Źródło: AMD

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.