6 czerwca 2018, Paweł Maziarz

AMD chwali się procesorem Epyc 2 w 7 nm

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory, Tematyka: Procesory AMD AMD AMD Epyc Computex 2018, Producenci: AMD

Nowe jednostki dla serwerów od razu będą bazować na usprawnionej konstrukcji, ale na ich premierę poczekamy do przyszłego roku.

AMD zaskoczyło nas zapowiedzią nowych procesorów Ryzen Threadripper. To jednak nie wszystko, bo producent pochwalił się również nowymi układami dla serwerów.

W odróżnieniu od desktopowych modeli Ryzen i Ryzen Threadripper, druga generacja procesorów Epyc od razu będzie bazować na mikroarchitekturze Zen 2 i zostanie wykonana w 7-nm procesie technologicznym. Procesory będą współpracować z obecnymi płytami głównymi z gniazdem SP3.

AMD Epyc 2

Podczas konferencji zaprezentowano inżynieryjną wersję nowego modelu Epyc. Próbki procesorów będą dostępne w drugiej połowie tego roku, a premiera została zaplanowana na przyszły rok.

Źródło: AMD

Komentarze

 • Gatts-25, #

  Trzymają teraz w napięciu czy rzeczywiście od razu najwyższy model będzie posiadał aż 128wątków.Kolejna sprawa ciekawi mnie czy chociaż jeden rdzeń będzie mógł się "bustować" do 5Ghz.
  Tego wszystkiego dowiemy się z pewnością po premierze ale w sierpniu powinni mieć już gotowy sample inżynieryjny wyprodukowany w fabryce GF więc miło będzie popatrzeć na pre testy sampla.

 • Eternal1, #

  CEO GloFo mówił że 5GHz będzie w zasięgu 7nm litografii jednak ostatecznie będzie to zależeć od tego, czy firma obierze drogę optymalizacji w kierunku wysokich zegarów czy maksymalnej sprawności energetycznej.

 • Eternal1, #

  AMD w 7nm prezentuje ES TOP-owych, serwerowych potworów z najwyższej półki - w terminie zgodnym z roadmap-ą.

  Intel w 10nm wypuścił LowEnd-owe układy które pomimo nowszej litografii przegrywają z 14nm poprzednikami - 3 lata po planowanym terminie.

  Takiej sytuacji jeszcze nie widziałem a obserwuję rynek X86 od wielu lat.

 • r_e_s_e_t, #

  Na dodatek ich kotlety mają problemy z komunikacją między większą liczbą rdzeni i ciągną prąd jak PRL-owskie telewizory. Arogancja i robienie sobie jaj z klientów nie wyszło intelowi na dobre.

 • sn00p, #

  To na zdjęciach to facet czy kobieta? Z twarzy to w 100% facet!

 • taki_jeden, #

  A z Twojej twarzy to 100% debil!

 • franiux, #

  A to w komentarzu powyżej to świnia, knur, czy obcy z planety chamstwa, a może zwyczajnie uczeń mistrza Kaczysława.

 • Eternal1, #

  To kobieta, matka, siostra i córka a przy okazji inżynier i szefowa AMD, skuteczna szefowa jak pokazuje praktyka.

  I wcale ta laska nie musi Ci się podobać, w Azji panuje zupełnie inna uroda niż w Europie. Gdybyś był Azjatą, mógłbyś wybrzydzać ;)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.