6 kwietnia 2018, Paweł Maziarz

Alphacool prezentuję obudowę dla koparki kryptowalut z opcją montażu chłodzenia LC

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy, Tematyka: Bitcoin Kryptowaluty

Niemiecki producent zainteresował się branżą kryptowalut. Mining Rig 12 wprawdzie nie należy do najtańszych propozycji, ale pewnie zainteresuje prawdziwych entuzjastów.

Obudowa to jeden z ważniejszych elementów koparki kryptowalut, więc warto rozejrzeć się za lepszymi konstrukcjami. Dobrym przykładem jest tutaj najnowsza propozycja firmy Alphacool, która została zoptymalizowana pod kątem rozbudowanych rozbudowanych konfiguracji z kilkunastoma GPU.

Mining Rig 12 to właściwie stelaż, w którym można zamontować dwie płyty główne formatu ATX oraz dwanaście kart graficznych (!). Ponadto producent przewidział siedem miejsc na wentylatory oraz cztery na zasilacz ATX.

Alphacool Mining Rig 12  Alphacool Mining Rig 12

Jak przystało na firmę Alphacool, nie mogło również zabraknąć możliwości instalacji chłodzenia cieczą. Zainteresowani wodowaniem koparki zmieszczą tutaj sześć chłodnic w rozmiarze 360 mm, a nawet dwa dodatkowe rezerwuary z pompką.

Alphacool Mining Rig 12

Ponadto producent przewidział możliwość ustawienia trzech takich koparek jedna na drugiej. Można wtedy zaoszczędzić miejsce, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego przepływu powietrza i swobodnego dostępu do komponentów.

Obudowa Mining Rig 12 nie należy jednak do najtańszych propozycji, bo jej cena wynosi prawie 150 euro. Myślicie, że warto zainwestować w taką konstrukcję, czy lepiej znaleźć coś tańszego?

Źródło: Alphacool

Komentarze

 • takewon, #

  Mam podobny stojak na buty, ktoś chce po promocji za 50€?

 • Marcin Jaskólski, #

  masz stojak na buty z chłodzeniem wodnym? ;)

 • mutissj, #

  buty mu myje

 • kstempniak, #

  To nie jest z chłodzeniem wodnym, tylko przygotowane do chłodzenia wodnego. 150€ za stelaż to chyba dość sporo.

 • takewon, #

  No w deszczowy dzień mogę go na taras wystawić, to wodne będzie ;) A jak przy piecu postawie to i wygrzeje lepiej niż ta koparka z 12 GPU :P

 • Dragonik, #

  Taaa a ceny kart dalej po zawyżonej cenie.

 • owen444, #

  czekam na nowe 2070 Nvidia bo chce zbudowac nowa koparke mam nadziej ,ze cany bedą normalne :)


  BitcoinZ nowy Bitcoin 2.0

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.