19 grudnia 2017, Mateusz Tomczak

Alcatel Idol 5 vs Shine Lite - porównanie smartfonów

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Alcatel, Producenci: Alcatel

Obydwa smartfony oferowane są w podobnej cenie, chociaż różnią się zarówno specyfikacją, jak i jakością wykonania.

Za nami już czasy, w których ciekawe smartfony lądowały jedynie na najwyższych półkach. Obecnie warte uwagi i dobrze działające modele znajdziemy w cenie około 1000 złotych, a nawet poniżej tej kwoty.

Łatwo przy tym zauważyć, że tanie smartfony zmieniły się zauważalnie w ciągu ostatniego roku. I aby nie być gołosłownym pokazujemy to na przykładnie dwóch modeli oferowanych w cenie około 700 zł - Alcatel Idol 5 i Alcatel Shine Lite.

Pierwszy z wymienionych zaprezentowany został we wrześniu tego roku, drugi niemal równo 12 miesięcy wcześniej. Mimo tego oferowane są w podobne cenie, a różnice pomiędzy nimi nie ograniczają się jedynie do podzespołów, a co za tym idzie wydajności. Smartfony różnią się również jakością wykonania i ergonomią. Szczegóły poznacie na przygotowanym przez nas materiale wideo.

Alcatel Idol 5 vs Shine Lite - porównanie smartfona za 700 zł z następcą


Źródło: inf. własna

Komentarze

  • chrismiyamoto, #

    Osobiście sam szukając telefonu natknąłem się na Alcatela Shine Lite i postanowiłem zaryzykować zakup. Po zakupie miło zaskoczyła mnie jakość wykonania. Materiały ja szkło i metal kojarzone bardziej z telefonami klasy premium niż budżetowymi. System działa płynnie nic nie przycina, aparat robi w dzień nawet dobre zdjęcia porównywalne do konkurencji w ty,m przedziale cenowym. Wyświetlacz też niczego sobie. Jedynym mankamentem jest jego mała popularność przez co ciężko znaleźć odpowiednie szkło czy folię na wyświetlacz czy inne akcesoria.

  • slyman1, #

    Dokładnie tak. Sam mam Idol 4, ładnie wygląda, szkło + metal -naprawdę wygląda rewelacyjnie. Tylko tak jak napisałeś, we wszystkich punktach z akcesoriami do komórek brak np. szkła czy folii do tego telefonu. Za mało popularny. Co do użytkowania to jeszcze jeden minus, aparat słaby w porównaniu do np. Nokia Lumia 730.

  • Vendeur, #

    Te telefony nawet się nie umywają do propozycji Xiaomi w tym segmencie, choćby do Redmi 4.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.