3 stycznia 2019, Paweł Maziarz

ADATA na targach CES 2019 - wiemy jakie nowości pojawią się u producenta

Kategoria: Komputery Peryferia Podzespoły Dyski zewnętrzne Klawiatury Słuchawki Dyski Pamięć RAM SSD, Tematyka: ADATA DDR4 M.2 RGB LED CES 2019, Producenci: ADATA

Producent szykuje nowe akcesoria i podzespoły komputerowe, które głównie zainteresują graczy i entuzjastów. Nie zabraknie bardzo dobrej wydajności i... podświetlenia RGB LED.

Już za tydzień rozpoczynają się targi Consumer Electronics Show, a więc jedna z najważniejszych imprez poświęconych elektronice użytkowej i nowym technologiom. Na miejscu pojawi się również firma ADATA, która pochwali się nowymi podzespołami i akcesoriami komputerowymi. Czego możemy się spodziewać?

Tajwański producent głównie skupił się na segmencie produktów dla graczy. Na stoisku będzie można więc zobaczyć niedawno wprowadzone do oferty nośniki XPG SX8200 Pro i XPG Gammix S11 Pro, a także pamięci XPG Spectrix RGB D80.

ADATA XPG Spectrix - pamięć DDR4 RAM

Nie zabraknie również nowości, bo w planach firmy ADATA są nowe pamięci i dyski z linii Spectrix – konstrukcje te mają wyróżniać się nie tylko efektownym podświetleniem RGB LED, ale również bardzo dobrą wydajnością (w przypadku SSD producent zapowiada transfery sięgające 3500/3000 MB/s).

ADATA XPG Emix H30 SE

Z myślą o wymagających graczach przygotowano słuchawki XPG Emix H30 SE z wirtualnym trybem 7.1, a także klawiaturę mechaniczną z przełącznikami Cherry MX Green (jej oznaczenie jeszcze nie zostało ujawnione). Ciekawostką jest tutaj podświetlenie RGB LED, które można zsynchronizować np. z myszką XPG M20.

ADATA SE800

To jednak nie koniec nowości, bo odwiedzający będą mogli również premierowo zobaczyć dysk zewnętrzny HC770 z podświetleniem RGB LED, a także zewnętrzny nośnik SE800 pod USB typ C (mówimy tutaj o wyjątkowo wydajnej konstrukcji, bo jej osiągi mają dochodzić do 1000 MB/s).

Źródło: ADATA

Sonda

Na które produkty najbardziej czekasz?

 • 9
 • 3
 • 0
 • 8
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Virtus, #

  Dziwna jest ta firma, w maju 2018 zapowiedzieli ADATA XPG SPECTRIX D41 5000 MHz, i teraz znowu je zapowiedzą?

 • walorozo, #

  Nie wiem jakie macie doświadczenia z firmą A-Data, ale ja mam kiepskie. Miałem styczność z wieloma ich produktami: RAM, SSD, pendrive i praktycznie z każdym był jakiś kłopot, przy czym najczęściej nie były to typowe usterki, które kwalifikowałyby sprzęt do wymiany. Najbardziej irytujące to losowe przycinanie szybkich pendrive i SSD, trwające od kilku minut do nawet godziny. RAM też nie grzeszy stabilnością.

 • BrumBrumBrum, #

  mogliby sprzedawać samo podświetlenie do ram, byłoby +20 do szybkości :D

 • BrumBrumBrum, #

  ech minuso przegrywie. przecież podświetlenie RGB zwiększa szybkość najbiedniej o 20% :) nie wiedziałeś?

 • BrumBrumBrum, #

  skoro minuso przegrywy tak mnie lubicie.
  światło RGB zmniejsza też zużycie prądu w cpu i gpu :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.