26 lipca 2018, Wojciech Kulik

Dlaczego Microsoft spędził rok na projektowaniu opakowania nowego kontrolera?

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Ciekawostki Kontrolery do gier, Tematyka: Microsoft Na Topie, Producenci: Microsoft

Microsoft stworzył kontroler dla graczy z niepełnosprawnością. Nie zapomniał też o tym, że wypadałoby stworzyć dla niego odpowiednie opakowanie. Nowy film pozwala spojrzeć na to, co wymyślił.

W maju Microsoft pokazał Kontroler Adaptacyjny Xbox – akcesorium, dzięki któremu gracze z niepełnosprawnością mają czerpać maksimum przyjemności z rozgrywki. Gigant mówił wtedy, że starał się aktywnie współpracować z tymi, którzy będą później korzystać z kontrolera, by nie pominąć żadnej ważnej kwestii. Nie wspominał jednak, że równie ambitnie podszedł do tematu… pudełka.

Kontroler kontrolerem, ale okazuje się, że samo opakowanie, w którym trafi on na półki sklepowe, powstawało około 12 miesięcy. Przyznał to Kevin Marshall, który w Microsofcie piastuje właśnie stanowisko globalnego dyrektora kreatywnego ds. opakowań.

„Pudełka są bardzo ważne dla Microsoftu – mają kluczowe znaczenie dla pomyślnego wprowadzenia produktu na rynek i bez wątpienia są istotnym elementem zapewniającym satysfakcję klientowi”, powiedział Marshall. Tym razem trzeba było skoncentrować się na tym jeszcze bardziej, bo nie chodziło tylko o to, by było wygodnie, ale by osoba z niepełnosprawnością nie miała problemów już na etapie rozpakowywania. 

Przez ostatnie miesiące zespół projektantów tworzył dziesiątki prototypów za pomocą drukarek 3D i nie tylko. Następnie przedstawiał je testerom, a informacje, jakie od nich uzyskał, mógł wykorzystać przy tworzeniu kolejnych propozycji. Ostatecznie pozwoliło to stworzyć i wytypować najlepsze opakowanie. Oto jak się prezentuje:

Jak widać, zarówno pudełko do wysyłki, jak i opakowanie samego kontrolera, zawiera kilka ciekawych rozwiązań. Mają one sprawiać, że z rozpakowaniem poradzi sobie każdy, niezależnie od tego, z jakiej metody musi skorzystać. Równocześnie udało się zachować stylistykę, która w żaden sposób nie odstaje od innych produktów spod znaku Xbox.

Adaptacyjny Kontroler Xbox będzie dostępny we wrześniu w cenie 339,99 zł.

Źródło: Xbox, Engadget. Foto: Microsoft

Komentarze

 • krecik88, #

  A do domu przyjdzie owinięte w dodatkowy karton i kilka warstw folii.

 • BrumBrumBrum, #

  pierwsze wrażenie: wygląda zupełnie jak kuchenka elektryczna na 2 garnki :)
  cena odstrasza, niepełnosprawni zwykle nie mają worków kasy.
  ciekaw jestem jak się obsługuje te 2x "palniki", czy to jest na podobnej zasadzie jak te od steam?

 • Rantarus, #

  Czy ja wiem czy odstrasza ? Zwykły pad do Xa kosztuje 250zł (wersja Elite jeszcze wiecej)
  Wydaje mi się, że jesli jestes niepełnosprawny i w zasadzie nie masz alternatyw to cena jest wręcz atrakcyjna. Z jednej strony to, aż 350zł z drugiej strony TYLKO bo to zupełnie coś nowego (cena też zapewne spadnie poniżej 300zł ) i daje możliwości o których osoby z niepełnosprawnością mogły tylko pomarzyć.

  A co do worków kasy. Wiesz... nie każde stac zeby kupić sobie takie cos z jednej wypłaty ale przecież są takie "rzeczy" jak urodziny, gwiazdka etc. Nie widze problemu zeby rodzina zrobiła zrzutkę.

 • taki_jeden, #

  Przede wszystkim nie każdy niepełnosprawny jest biedny. To jest tylko mylne założenie, bo tylko tych biednych się pokazuje w telewizji jak im jest okropnie źle. Bo co by zamożny niepełnosprawny miał w telewizji do przekazania, że się da? Przecież to nie przystoi takie coś pokazywać.

 • -zxc-, #

  i malutkie gniazda USB :D

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)