14 kwietnia 2018, Mateusz Tomczak

A Way Out ciepło przyjęte przez graczy

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: EA przygodowa gra akcji Hazelight, Producenci: EA Hazelight

Przedstawiciele studia Hazelight mają powody do zadowolenia. W ciągu około dwóch tygodni od premiery sprzedaż A Way Out przekroczyła milion egzemplarzy.

A Way Out nie było najgoręcej wyczekiwanym tytułem. W połączeniu z pewnymi założeniami dotyczącymi rozgrywki (o których później) mogło rodzić to obawy związane ze sprzedażą. Okazuje się, że były one niesłuszne.

Pierwsze oceny wystawiane przez branżowe media wyglądały bardzo obiecująco. Wygląda na to, że w gracze dali im wiarę. Przedstawiciele studia Hazelight poinformowali, iż w ciągu około dwóch tygodni od premiery sprzedaż A Way Out przekroczyła milion egzemplarzy.

Gra trafia na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, ale mówić trzeba tutaj o bardzo dobrym wyniku. Rozgrywka A Way Out odbywa się bowiem wyłącznie w kooperacji. Dodatkowo wystarczy jeden zakupiony egzemplarz, druga osoba może zostać zaproszona i po pobraniu wersji próbnej dołączyć do zabawy za darmo. Z drugiej strony wypada też zaznaczyć, że A Way Out kosztuje mniej niż zdecydowana większość nowych gier.


Źródło: Electronic Arts

Komentarze

 • MakankoBzykankoPukanko, #

  Oczywiście że bardzo ciepło przyjęte jakby inaczej gra bawi i uczy jak spie....ć z więzienia.

  Epicko im to wyszło duże brawa i Pinata!

 • kitamo, #
 • Smuga, #

  Albo jesteś trollem albo imbecylem.

 • Abigail, #

  Dlaczego go minusujecie skoro ma racje, cała gra polega na ko-opie, a tu nagle VS się zrobił, większość osób które ogrywała te grę nie chciała walczyć nawet ze sobą, byli do tego zmuszeni by ukończyć grę. Do tego brak możliwości wyboru czynności w celu wybrania zakończenia czy chcesz zabić drugiego czy nie ? A jak nic nie zrobisz to będziesz czekać do usr... śmierci. Pójście na łatwiznę. Ucieczka z więzienia proszę was... Może 1/4 gry i to z przerywnikami, żadnego planowania ani nic.

 • Smuga, #

  Chodzi o spojlery do groma, coś widzę niektórym wysoka temperatura wyłącza mózg...

 • kitamo, #

  po pierwsze nie musiales czytac, po drugie to nawet nie jest spoiler bo wiedzialem o tym od pierwszych 5min po wlaczeniu gry - fabula to typowy kopiuj wklej setki filmow klasy B.

 • taki_jeden, #

  Debil, no debil... "nie musiałeś czytać"... jesteś ograniczony.

  Co to kogo obchodzi co Ty wiedziałeś od początku? Może ktoś by nie wiedział do samego końca? Tyle jest chrzanienia się z unikaniem spoilerów przy recenzjach gier, a ten wyjeżdża z zakończeniem. Chociaż mogłeś zaznaczyć na początku komentarza, że uwaga na spoiler. To wtedy faktycznie można by było nie czytać.

 • Robox, #

  Wielkie ku**a dzięki! Przez ciebie nie mam już po co w to grać. Co za debil..

 • taki_jeden, #

  Spoiler alert!

  Nie przejmuj się, wcale nie musisz zabijać partnera na końcu. Jest alternatywne zakończenie. Jak partner zabija Ciebie :P

 • Kenjiro, #

  Ponoć fajna gra, ale niestety nie pogram, bo wśród moich znajomych nie ma żadnego gracza.
  Tak więc szkoda, ale może pojawi się jakiś mod, który umożliwi grę pojedynczą...

 • Smuga, #

  Granie w to w pojedynkę to jak granie samemu w karty.

 • taki_jeden, #

  Nie pojawi się, żaden mod. Gra jest tak skonstruowana, że jest to praktycznie nie możliwe. Już prędzej kup na konsole i graj na dwa pady.

 • decrypterie, #

  skończyłem całą dzień po premierze , 6h zabawy , plus taki że drugi gracz nie musi jej kupować tylko pobrać a i cena gry 120zl więc można zrzutke zrobić i po 60zl wyjdzie, świetna historia , jedynie na minus to sterowanie postacią , również jeśli chodzi o fabule to w więzieniu wcale się dużo nie dzieje i większość akcji toczy się poza nim.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)