3 maja 2018, Wojciech Kulik

Premiera gry A Total War Saga: Thrones of Britannia

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Creative Assembly Total War SEGA Zwiastuny gier strategia, Producenci: Creative Assembly SEGA

Wszyscy, którzy wypatrywali nowej historycznej gry strategicznej od Creative Assembly, wreszcie się doczekali. Dzisiaj na rynku debiutuje A Total War Saga: Thrones of Britannia i szybko zyskuje uznanie recenzentów.

Dziś na rynku debiutuje A Total War Saga: Thrones of Britannia – nowa historyczna strategia od Creative Assembly i zarazem pierwsza odsłona tego pobocznego cyklu. Pierwsze oceny są pozytywne.

A Total War Saga: Thrones of Britannia to opowieść o IX wieku, Anglosasach, celtyckich klanach, wikingach i próbach przywrócenia pokoju. Pod względem rozgrywki jest to typowy Total War, co chwalą recenzenci (podobnie jak klimat). Krytykują oni z kolei brak dynamizmu i pewne uproszczenia, na jakie postawił zespół Creative Assembly.

A Total War Saga: Thrones of Britannia screen

Krótko mówiąc: nie jest to gra wybitna, ale dla fanów stylu „wojny totalnej” coś, obok czego trudno przejść obojętnie. Stąd też wśród not dominują siódemki (od God is a Geek, PC Invasion czy Metro GameCentral) i ósemki (od PCGamesN, TheSixthAxis, GameSpot czy Trusted Reviews). Średnia ocen wynosi 7,6/10.

Recenzenci podkreślają również ciekawy zabieg w postaci silnej koncentracji na konkretnych bohaterach. Właśnie tego typu skupianie się na szczegółach (postaciach historycznych, terenach czy wydarzeniach) ma być cechą charakterystyczną wszystkich gier spod znaku A Total War Saga, a pierwszą z nich jest właśnie Thrones of Britannia. Spójrzcie na jej najnowszy zwiastun:

Przy okazji przypominamy, że jeszcze w tym roku ukaże się kolejna duża część – Total War: Three Kingdoms, która zabierze nas do Chin z przełomu II i III wieku.

Źródło: Creative Assembly

Komentarze

 • dariozpata, #

  Nie cierpię tych strategii! Wolałbym żeby to one wymarły zamiast singlowych FPS!

 • robertgr1, #

  Bardzo lubię tą serie gier i z niecierpliwością czekam na Total War: Three Kingdoms

 • Vengir, #

  Total War to jedna z tych (serii) gier, które jednocześnie uczą i bawią. Od tak zasadniczej rzeczy jak to, że bitwy tak naprawdę nie wyglądały tak jak to jest ukazane w innych popularnych RTS-ach (choć tutaj to mamy raczej turową kampanię z bitwami w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy), aż po tło historyczne przedstawianych czasów chociażby w opisach jednostek.

 • bullseye, #

  Ciekawe czy dalej jadą na tym samym silniku co Shogun 2 gdzie większa liczba jednostek pod murem czekała sobie w kolejce pod ostrzałem zamiast wchodzić po pozostałej części muru :)
  Ciekawe też ile będzie DLC wartych 3x tyle co gra :D

 • Grzywacz, #

  mieszasz pojęcia AI i silnika. silnik ponoć ten sam co w attylli, a co do ai to trzeba samemu przetestować.

 • chrisu1982gd, #

  największe premiery ostatnich dni
  PS4 God of War
  PC Total War :D
  to pokazuje sytuację w jakiej znalazły się pecety
  niestety mówię to z przykrością, jako 35 letni pececiarz co zaczynał od 386DX 40mhz :D a po latach Pentium MM z 3DFXem był moim królestwem gdzie zagrywałem się w fife 98

 • SirMichael, #

  nie przesadzaj bo nie jest aż tak źle. Akurat taki maj jest.

 • leon691, #

  Tak tak PC są w strasznej sytuacji bo nie dostały nowego GOW. Pewnie będą w jeszcze gorszej jak nie dostaną RDR 2 i tej gry o atakujących grzybach. To nic, że z roku na rok exlusivow na konsole jest coraz mniej a jedna z konsol praktycznie dzieli już gry z PC...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.